Tak naprawdę coraz więcej osób kupuje właśnie śruby kołnierzowe. Macie dokładnie takie same plany? Nie wiecie jednak, jak właściwie podejść do tego tematu? Interesuje Was zatem, co krok po kroku zrobić, żeby zdecydować się na odpowiedniej klasy elementy złączne? Dzisiaj dowiecie się również tego, gdzie śruby kołnierzowe są nierzadko stosowane.

Jak wybrać odpowiednie śruby kołnierzowe?

Należy w pierwszej kolejności postawić na odpowiedniego producenta. To na przykład firma STALMUT. Warto sobie zapamiętać, że ten podmiot działa w branży elementów złącznych już prawie 30 lat, ponieważ od 1991 roku. To przedsiębiorstwo bardzo przykłada się do etapu produkcji. Można kupić wyłącznie dobrej jakości śruby kołnierzowe, które spełniają następujące normy: DIN 6921/PN 82247. Od razu trzeba podkreślić, że zostały one zatwierdzone nie tylko przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, ale przede wszystkim przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która jest ogólnie znana tak naprawdę na całym świecie. Porządne śruby kołnierzowe muszą być również perfekcyjnie dobrane do danego zastosowania. W związku z tym musicie je wybierać między innymi pod kątem rodzaju gwintu. Można zdecydować się na śruby kołnierzowe metryczne albo drobnozwojne. Jakie jeszcze parametry trzeba wziąć pod swoją lupę? To również klasa własności. W tym temacie macie do wyboru śruby kołnierzowe charakteryzujące się takimi oto parametrami: 8.8, 10.9 i 12.9. Ponadto ważnym aspektem jest rodzaj materiału. Tutaj również jest kilka wariantów. To na przykład stal węglowa, stal nierdzewna A2 (INOX) lub stal kwasoodporna A4.

Porządne śruby kołnierzowe są we właściwy sposób zabezpieczone przed korozją. Oczywiście, Klienci mogą zdecydować się na brak dodatkowej powłoki. Najczęściej jednak wybierają elementy złączne z ocynkiem galwanicznym, żółtym lub płatkowym. Warto od razu wspomnieć, że niekiedy fachowcy wykonują również oksydowanie. Decydując się na śruby kołnierzowe trzeba też porównać elementy z tej grupy pod kątem zakresu. Różni się bowiem on w zależności od zastosowanego materiału głównego.

Przykłady zastosowań śrub kołnierzowych

Starannie wykonanie – z dobrego materiału – śruby kołnierzowe DIN 6921/PN 82247 nie narzekają na brak popularności. Szczególnie biorąc pod uwagę branżę motoryzacyjną. Nierzadko wykorzystywane są na przykład w przemyśle samochodowym. Choćby biorąc pod uwagę układy zawieszenia, hamulcowe oraz sterujące. Jeśli zatem potrzeba Wam elementów złącznych w tych aspektach, to śmiało możecie zdecydować się na dobrze działające śruby kołnierzowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here