Małe stoły do kuchni w bloku

0
1551

Stół to podstawa w każdej kuchni. Najczęściej służy za miejsce spożywania posiłków. Niekiedy pełni też funkcję dodatkowego blatu. Gdy dysponujemy dużą przestrzenią, mamy ogromne pole do popisu w kwestii wyboru odpowiedniego stołu. Co jednak, gdy mamy do czynienia z niewielką kuchnią w bloku? Jaki stół wybrać do takiego pomieszczenia?

To zrozumiałe, że stoły do kuchni w bloku nie będą imponujących rozmiarów. Po pierwsze, nie będzie na nie miejsca, po drugie przestrzeń można zagospodarować w inny sposób (np. sięgając po dodatkową szafkę do przechowywania naczyń). Nie oznacza to wcale, że Twoje możliwości są bardzo ograniczone. Mamy kilka dobrych wieści!

Nie tylko małe… O tym, jakie stoły sprawdzą się w niewielkich kuchniach

Niewielkich rozmiarów stoły kuchenne nie muszą być nudne. Zacznij od wyboru miejsca, w którym stanie Twój stół. W dalszej kolejności zdecyduj o kształcie blatu. Sięgaj po stoły z blatami kwadratowymi lub prostokątnymi, które można postawić tuż przy ścianie. Wybór okrągłego blatu nieco ogranicza te możliwości.

Równie istotne, co stoły, są skomponowane z nimi siedziska. Jeśli chcesz, by Twój stół był funkcjonalny, zrezygnuj z tradycyjnych krzeseł jako dodatków do niego. Zdecydowanie praktyczniejsze są taborety i stołki, które można wsunąć pod blat. Jeśli zależy Ci na krzesłach, sięgnij po modele, które można sztaplować. To oszczędność miejsca.

Mały nie znaczy nudny

W małych kuchniach sprawdzą się stoły o jasnym wykończeniu. Możesz sięgnąć po meble w kolorze białym. Nie przytłoczą one pomieszczenia, wręcz przeciwnie – sprawią, że optycznie się ono powiększy. Małe wnętrza lubią obecność przemyślanych mebli. Jednym z nich jest stół z funkcją rozkładania. Co Wy na to?

Wybieraj spośród wielu typów stołu. Meble w różnych odcieniach, utrzymane w kilku stylach, wykonane z różnorodnych materiałów – wszystkie one czekają w sklepie Meble.pl. Zajrzyj i wybierz model, który sprawdzi się w Twojej kuchni. Mały stół może być równie praktyczny i stylowy, co ten o znacznie większych rozmiarach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here