Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że dzieci nie przepadają za myciem zębów i nie jest to tajemnicą. Oczywiście nauczenie swoich pociech pewnych zachowań i przyzwyczajeń od najmłodszych lat to definitywna podstawa, o której nie wolno zapominać. Niestety, wielu rodziców bagatelizuje ten problem, tłumacząc, że mleczaki i tak wypadną. Otóż higiena jamy ustnej to nie tylko zęby, a większość zapaleń i problemów zdrowotnych ma swój początek w ustach. Można zatem powiedzieć, że regularne mycie zębów u dzieci jest tak samo ważne, jak u osób dorosłych.

Warto jednak wiedzieć, czym powinny charakteryzować się wysokiej klasy szczoteczki dla dzieci. Jeśli będą one dostosowane do potrzeb i oczekiwań maluchów, bez wątpienia dużo szybciej zaspokoją one ich potrzeby i sprawią, że sam proces mycia zębów, będzie o wiele przyjemniejszy.

Jakość potwierdzona badaniami

Podstawowe certyfikaty i atesty to nie wszystko, co muszą posiadać sprawdzone szczoteczki dla dzieci. Najlepszym przykładem są produkty o wysokiej klasie, ponieważ zazwyczaj one dodatkowo oferują dokumentację potwierdzającą bezpieczeństwo, która została wystawiona przez niezależne laboratoria. Pamiętaj, że asortyment dostosowany do potrzeb dzieci, musi przejść dużo bardziej rygorystyczne testy pod kątem bezpieczeństwa.

Parametry produktu

Szczoteczki dla dzieci powinny być przede wszystkim o wiele mniejsze od produktów dla dorosłych, by były one wygodne w użyciu. Należy także zwrócić uwagę na ich elastyczność i twardość włosia, gdyż zbyt sztywne lub twarde modele, mogą być przyjemne. Tkanka dziecka jest o wiele bardziej delikatne od tej u osób dorosłych, dlatego warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące konkretnych specyfikacji. Jeśli brakuje ich na opakowaniu, warto jednak odpuścić tego typu asortyment, ponieważ może on okazać się niedostosowany do potrzeb Twojego malucha.

Atrakcyjny wygląd

Pamiętaj, że dzieci nie lubią poważnych wzorów, które mogą podobać się osobom dorosłym. Zazwyczaj wybierają one za to asortyment bardzo kolorowy, który jest w stanie ich zaciekawić. Jeśli więc masz możliwość wybrać szczoteczki dla dzieci, które zapewnią tego typu design, bez dwóch zdań warto po nie sięgnąć. Dobrym pomysłem są również produkty, które nawiązują do postaci z ulubionych kreskówek. Maluchy wtedy dużo chętniej będą myć zęby. W końcu tę czynność również zaprezentować w formie zabawy, co będzie doskonałą zachętą do mycia zębów. Metoda kar i nagród może być mniej skuteczna i wielokrotnie udowodniono, że ma ona negatywny wpływ na przyszłość pociechy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here