W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety, ale również mężczyźni uwielbiają eksperymentować ze swoimi fryzurami. Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego, że nie mamy już mody tylko na ciuchy i style ubioru, ale również na inne rzeczy, jak właśnie na przykład fryzury. Jak się okazuje częściej fryzjera odwiedzają mężczyźni. Prawdopodobnie, dlatego, że muszą ścinać swoje włosy dużo częściej niż kobiety. Jednak nie jest to jedyny powód odwiedzania fryzjerów, ponieważ męska część społeczeństwa robi z włosami dokładnie to, co jeszcze kilkanaście lat temu robiły tylko kobiety.

Mężczyźni również dbają o swój wygląd

Mam na myśli farbowanie, pasemka czy rozjaśnianie. Może jest to dla niektórych szok, ale jednak tak to teraz wygląda. I nie robią to tylko gwiazdy kina czy muzyki, ale również zwykli mężczyźni. Według mnie jest to dość ciekawy sposób na wyrażenie samego siebie i zmianę swojego wyglądu, ale również osobowości. Ponieważ udowodnione jest naukowo, że diametralna zmiana fryzury jest spowodowana przede wszystkim chęcią zmiany osobowości lub cech charakteru. Można to zobaczyć na przykładzie kobiet, ponieważ chyba wszyscy wiedzą, że kobiety zmieniają fryzury, jak dzieje się coś w ich życiu lub chcą się zmienić. Jednak zajmiemy się teraz cenami, które będziemy musieli wydać za różnego rodzaju zmiany na naszej głowie robione przez fryzjerów w różnych miejscach w Polsce. Ceny bowiem są naprawdę różne zależnie od tego, w jakim mieście oraz w jakiej wsi wykonujemy strzyżenie czy farbowanie.

Farbowanie włosów u fryzjera ile kosztuje?

Zaczniemy, więc od większych miast. Na przykład Warszawa… W stolicy za zwykłe męskie strzyżenie zapłacimy około 25 złotych. Cena może się różnić od regionów miasta. Jeżeli chodzi o farbowanie to zapłacimy od 70-150 złotych. Cena różni się, ponieważ inaczej płacimy za farbowanie męskie, a inaczej za damskie. Za bardzo kobiece zabiegi, jak balejaż czy pasemka zapłacimy bardzo podobnie jak za farbowanie. Sprawa wygląda również tak, że im bardziej na południe cena się zmienia na korzystniejszą dla klienta. Idąc coraz bardziej na północ od stolicy cena wygląda bardzo podobnie jednak jest dużo wyższa na samym wybrzeżu, co oczywiście jest spowodowane turystycznym obszarem.

Jeżeli chodzi o ceny za usługi fryzjerskie na polskich wsiach to są one troszkę mniejsze, niż to wygląda w miastach, co jest oczywiście logiczne. Za męskie zwykłe strzyżenie zapłacimy od 15-20 złotych. Farbowanie włosów u fryzjera ile kosztuje na wsi? Cena to 50-100 złotych również zależnie od płci i długości włosów. Wszystkie typowo kobiece zabiegi są tańsze, niż w miastach. Jeżeli chodzi o mężczyzn to wiele się nie różnią, a czasem są nawet podobne.

Reasumując. W miastach zapłacimy dużo więcej za usługi fryzjerskie, co oczywiście jest spowodowane tym, że w życie w takich miejscach jest dużo droższe, niż życie na wsi. Mimo to nie są to duże różnice, więc nie musimy jechać do pobliskiej wioski, aby zmienić fryzurę.

[Głosów:59    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here