Każda z Pań zapewne z ogromną przyjemnością udaje się regularnie do swojego, często tego samego od lat ulubionego gabinetu fryzjerskiego. Pośród niezliczonej liczby kosmetyków i odżywek różnych marek powinna znaleźć się także profesjonalna prostownica do włosów. Problem uporczywie kręcących się włosów wbrew naszym aktualnym upodobaniom jest z całą pewnością dobrze wam znamy.

Profesjonalna prostownica nie ma jednak najmniejszego kłopotu z jego rozwiązaniem.

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu wspaniałemu urządzeniu i oferowanym przez nie możliwościom pracy z włosami.

Warunkiem otrzymania oczekiwanego efektu jest właściwe dobranie rodzaju prostownicy (istnieje wiele możliwości) do rodzaju włosów, jakie ma aktualnie obsługiwany klient/klientka.

Prostownice mogą różnić się od siebie w wielu aspektach, a mianowicie:

  • cena,
  • zakres temperatury,
  • szerokość stosowanych płytek,
  • moc,

Materiał z jakiego wykonano płytki, może być to:

  • tytan,
  • ceramika.

Kolejne warte uwagi różnice to:

a) prostownice z płytkami, które wibrują co ma na celu chronić obsługiwaną osobę przed wyszarpywaniem włosów,
b) specjalistyczna technologia chroniąca włosy przed ich przypalaniem i wysychaniem,
c) konieczna do właściwego wykonania fryzury jest możliwość utrzymania temperatury pracy maszyny na jednakowym poziomie przez wystarczająco długi okres czasu,
d) prostowanie włosów nie jest jedyną oferowaną nam przez producenta urządzenia opcją jego zastosowania, można bowiem wykonać zabieg odwrotny i kręcić piękne faliste loki,
e) brak chropowatości na zapewnić gładkie przesuwanie narzędzia fryzjerskiego po włosach, a ma to przecież wielkie znaczenie dla komfortu i wygody persony, którą mamy przyjemność obsługiwać.

Niektóre prostownice z funkcją wykorzystującą wyświetlacz LCD dają stu procentową kontrolę nad temperaturą prostownicy. Zwiększa to znacząco bezpieczeństwo i zabezpiecza przed poparzeniami.

Jeśli Pani na fotelu uskarża się na elektryzujące się włosy i jest to jej stały problem, płytki pokryte specjalistyczną powłoką uporają się z tym problemem w kilka chwil.

Funkcjami, o których błędem byłoby nie wspomnieć są:

  • jonizacja (gwarantuje, że włosy będą mocne i zdrowe),
  • promieniowanie podczerwone,
  • automatyczne wyłączenie się, jeżeli nie jest przez pewien okres czasu używana (pozwoli to nie marnować drogiej przecież energii elektrycznej o co łatwo przy dużym nawale pracy).

Wsparcie w gospodarowaniu w cennym dla nas czasem jest cenne, ponieważ obsłużenie większej liczby osób zwiększy nasz zysk. By nie marnować czasu na oczekiwanie, aż prostownica nagrzeje się do temperatury umożliwiającej pracę, polecam zakup takiej, której czas przygotowania do pracy jest mały około pięć sekund. Ułatwiającą nam życie drobnostką jest dostatecznie długi kabel oraz odpowiednia współpraca z zastosowanymi kosmetykami i odżywkami, by wesprzeć pielęgnację włosów.

Powyższy tekst opisuje działanie i podstawowe funkcje prostownic różnych producentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here