Coraz częściej kupujemy buty przez internet. Jest to przede wszystkim wygodne, a do tego mamy ogromny wybór oraz możliwość porównania cen w różnych sklepach. Czasem różnice są znaczące. Jeśli nie znajdujemy odpowiedniego obuwia to szukamy dalej, bez wychodzenia z domu i chodzenia od sklepu do sklepu. Jednak w takich przypadkach, kiedy przymierzenie buta jest w danej chwili niemożliwe, warto znać rozmiar swojej stopy. Oczywiście przydaje się to także podczas stacjonarnych zakupów. Od razu wiemy czego szukamy. Jednak jak zmierzyć stopę prawidłowo?

Jak zmierzyć stopę?

Jak zmierzyć stopęPrzede wszystkim nie należy niczego robić w przybliżeniu, „na oko”. Jak wiadomo, im dokładniejszy pomiar tym lepiej odczytamy jaki mamy rozmiar, a tym samym trafimy z odpowiednim, nie będzie potrzeby wymiany. Oczywiście jak wiele sklepów, tak wiele tabelek. Jednak każdą z nich bardzo łatwo odczytać. Długość w centymetrach stopy, odpowiada konkretnemu rozmiarowi danego modelu obuwia. Wystarczy tylko wziąć odpowiedniej wielkość kartkę papieru, minimum A4, najlepiej białą. Następnie stanąć na niej i obrysować całą stopę. Należy to zrobić w miarę dokładnie, zwłaszcza przy palcach i pięcie. Dzięki temu pomiar będzie dokładniejszy. Następnie bierzemy centymetr krawiecki lub zwykłą linijkę. Mierzymy długość naszego rysunku, najbardziej skrajne punkty, od pięty do najdłuższego palca. Odczytujemy wynik i sprawdzamy jakiemu rozmiarowi buta odpowiada w tabeli, umieszczonej przez sklep. Oczywiście dla pewności możemy zmierzyć obie stopy, może się tak zdarzyć, że jedna jest nieco większa. Obecnie wiele stron oferuje plik z miarką do pobrania i wydruku. Dzięki temu jest to jeszcze łatwiejsze.

Wybór odpowiedniego obuwia

Wybór odpowiedniego obuwia jest istotnym czynnikiem, który ma wpływ na nasz codzienny komfort. Poza dobrym, modnym wyglądem powinniśmy kierować się także wygodą. Dlatego pamiętajmy o dokładnych pomiarach. Warto zaznaczyć, że buty należy kupować o około 0.5 centymetra większe niż długość naszej stopy. Dzięki temu nie będą za ciasne, a my poczujemy się komfortowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here