Inwestowanie wielu osobom kojarzy się z mężczyznami w garniturach, którzy monitorują wymianę milionów dolarów na indeksie giełdowym. Jest to jednak stereotypowe myślenie, ponieważ inwestorem w dzisiejszych czasach może zostać każdy. Nawet, jeżeli mamy tylko kilka złotych do wydania, nasze pieniądze mogą rosnąć, wraz z odsetkami składanymi. Jesteście ciekawi co warto inwestować? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze-poradnik/ 

Jak zacząć oszczędzać pieniądze pod inwestycje? 

Inwestowanie ściśle powiązane jest z oszczędzanie pieniędzy. Żeby zainwestować w coś pieniądze, musimy je najpierw odłożyć. Cały proces może okazać się bardzo pracochłonny, jednak warto jest zaryzykować. Najlepszym sposobem na wzbogacenie się jest rozwijanie w sobie dobrych nawyków, takich jak na przykład regularne odkładanie pieniędzy co miesiąc. 

Wypracuj nawyk życia za nieco mniej, niż zarabiasz oraz przechowuj oszczędności w bezpiecznym miejscu. Dobrym planem może okazać się bez internetowe konto oszczędnościowe. Jest ono niezależny od kwoty rozliczeniowej. W razie potrzeby pieniądze możemy wpłacić w ciągu dwóch dni roboczych, ale nie są one powiązane z naszą kartą debetową. 

Fundusze inwestycyjne dla początkowych 

Fundusze inwestycyjne to inwestowanie w papiery wartościowe, które umożliwiają inwestowanie w portfel akcji i obligacji w ramach jednej transakcji. Jest to rozwiązanie idealne dla początkujących inwestorów. Kłopot w tym, że wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych wymaga minimalnych inwestycji początkowych w przedziale od 500 zł do 5000 zł. Kiedy jesteśmy inwestorem pierwszy raz i mamy mało pieniędzy do zainwestowania, takie wartości mogą okazać się nieosiągalne. 

Inwestowanie pieniędzy w obligacje 

Niezależnie od tego, czy są to obligacje korespondencyjne, skarbowe, komunalny, to świetny sposób na wykorzystanie inwestycji przeciwko sukcesowi innych podmiotów. Obligacje to dłużne papiery wartościowe, które pozyskują kapitał dla innych. Finansują nowe firmy, lokalne projekty czy rząd. Chociaż żadna inwestycja nie jest wolna od ryzyka, obligacje rządowe są prawie tak blisko, jak to tylko możliwe. Warto jest wiedzieć, że do wyboru mamy obligacje krótko i długoterminowe. 

Zobacz też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/sposoby-finansowania-kupna-mieszkania/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here