Urlop nad Bałtykiem w większości przypadków kojarzy nam się z plażą, flądrą ze smażalni ryb oraz tłumami na deptaku w Sopocie lub Mielnie. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad możliwością innej formy spędzenia czasu nad Morzem Bałtyckim i poznania go od strony wody za pomocą wyczarterowanego jachtu. Co warto wiedzieć o takiej formie wypoczynku?

Już na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że Morze Bałtyckie oferuje nam wszelkie atrakcje związane z tym, że jest to stosunkowo duży zbiornik wodny. Liczne rejsy wycieczkowe – zarówno wzdłuż wybrzeża jak i kilkudniowe, rejsy promowe – do Szwecji czy Dani, pokazują, że z powodzeniem Morze Bałtyckie można zobaczyć z zupełnie innej perspektywy. Alternatywą dla gotowych wycieczek i rejsów jest możliwość wyczarterowania jachtu i niemal samodzielnego żeglowania po Bałtyku.

Jakie to koszty?

Z jakimi kosztami spotkamy się w porcie na wybrzeżu Bałtyku? Wszystko zależy od wielkości i klasy jachtu, który będziemy chcieli wyczarterować. Przyjmuje się jednak powszechnie, że ceny zaczynają się od 250,-zł za dobę, zaś niższe ceny to albo okazja, albo dość niepewna oferta.

Co trzeba posiadać?

Podstawą przy czarterze jachtu – zarówno na Mazurach, jak i Morzu Bałtyckim, jest posiadanie odpowiedniego patentu żeglarskiego będącego de facto potwierdzeniem umiejętności żeglowania – sterowania jednostką i znajomości zasad związanych z ruchem na zbiornikach wodnych. Z tego też względu przynajmniej jedna osoba w załodze musi dysponować stosownymi uprawnieniami. Jeżeli dopiero planujemy urlop, uzyskanie stosownego patentu nie powinno być problemem – niemal w każdym większym mieście organizowane są stosowne kursy żeglarskie.

Podsumowując, aby spędzić urlop na Bałtyku, nie potrzeba wiele. Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim staje się coraz powszechniejszy, a tym samym dostępność jachtów wzrasta. Jest to jednocześnie spowodowane poszukiwaniem nowych wrażeń wśród amatorów żeglarstwa, którym coraz częściej nie wystarczają jeziora na Mazurach. Wszystko wskazuje również na to, że w kolejnych latach ten trend będzie utrzymany!

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here