Każdy z nas ma nieco inne preferencje dotyczące drinków i sposobów ich serwowania. Denerwują nas zarówno mocno rozcieńczone lodem drinki serwowane w knajpach, jak i brak lodu do schłodzenia domowego napoju. Jak temu zaradzić? Dzięki kostkarce!

Kostkarka do lodu w domowych warunkach

Nie zawsze, aby napić się drinka chce nam się wychodzić do baru. Czasami dużo bardziej komfortowe wydaje się być zmieszanie ulubionej whiskey z lodem i wypicie ją podczas oglądania meczu w telewizji. Inni preferują chłodny gin z tonikiem pity w wannie, czy podczas czytania książki.

Domowy drink bez kilku kostek lodu nie daje takiej przyjemności, co ten idealnie schłodzony. Dlatego warto w swojej zamrażarce zawsze trzymać wiaderko kostek lodu na specjalne okazje. Mogą się one przydać nie tylko do drinków, ale też do masażu twarzy pobudzającego krążenie, czy jako zimny okład.

Silikonowa kostkarka

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tym kierunku wydaje się być silikonowa kostkarka do lodu. Ma ona postać silikonowego wiaderka, którego ścianki stanowią miejsce tworzenia się kostek. Po ściśnięciu wiaderka kostki kruszą się i pozostają w środku. Dzięki specjalnej przegródce takie wiaderko może też posłużyć jako przenośna lodówka dla napoi, na przykład puszek z piwem.

W warunkach domowych taka kostkarka o prostej budowie, i w niskiej cenie, może być świetnym rozwiązaniem. Zużycie lodu w domu jest na tyle niewielkie, że nie potrzeba kupować specjalnego, wielkiego i zajmującego miejsce urządzenia do stałej produkcji lodu.

Czy warto ją mieć?

Silikonowa kostkarka do robienia lodu pozwala uzyskać kostki lodu w ciekawym kształcie bez wysiłku. Wystarczy uzupełnić odpowiednie miejsce wodą i wstawić do zamrażalnika, aby po kilku godzinach cieszyć się wystarczającą na kilka drinków ilością lodu.

Zdecydowanie warto mieć u siebie w domu jakiekolwiek urządzenie do produkcji kostek lodu, które przydają się w najmniej spodziewanych momentach. Trudno jest wyprodukować domowy lód na szybko, więc dobrze jest zawsze mieć tych parę kostek w zamrażalniku. W przypadku posiadania biznesu, w którym drinki idą jak przysłowiowa woda, należałoby już zainwestować w coś lepszego i bardziej wydajnego, niż domowa kostkarka do lodu.

Kostkarki do lodu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here