Żeby sprawnie prowadzić działalność gospodarczą przedsiębiorca musi zachować płynność finansową w firmiee oraz wykonać wszystko co w jego mocy, żeby możliwie najbardziej przeprowadzić optymalizację podatkową. Dlatego też wykonują działania, które mają za zadanie sprawić, żeby powstała tarcza podatkowa. Jest ona spotykana powszechnie i nie stanowi w żaden sposób już tematu tabu.

Jej główne zadanie to zminimalizować zobowiązania podatkowe jakie ma firma. Im skuteczniejsza tarcza tym mniejsze zobowiązania podatkowe firmy. Ma ona na celu zachowanie jak największej liczby pieniędzy w firmie. Dlatego też zatrudnia wielu analityków biznesowych, którzy regularnie sprawdzają stan funkcjonowania firmy oraz jej obecne i przyszłe zobowiązania wobec kontrahentów. Kiedy tarcza podatkowa działa skutecznie to obniżamy kwotę podatku dochodowego, który zaliczamy bezpośrednio w koszty uzyskania przychodu lub nawet wydatki, które są związane z wykorzystaniem zewnętrznego kapitału. Takie wydatki to na przykład odsetki od kredytu, raty na leasing oraz inne takie opłaty, które możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Do takich przepisy zaliczają także odpisy amortyzacyjne, które pochodzą od środków trwałych.

Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z rozwiązania jakim jest tarcza podatkowa. Niestety ale jej zastosowanie zawsze jest związane z formą opodatkowania przedsiębiorstwa. Koniecznie trzeba spełnić taki warunek, który polega na rozliczeniu podatku dochodowego na zasadach ogólnych. Nie możemy zastosować tarczy podatkowej w sytuacji gdy rozliczamy się kartą podatkową lub na zasadach ryczałtu. Sytuacja jest prosta, ponieważ kiedy używamy tych dwóch metod opodatkowania to nie możemy obniżyć podstawy opodatkowania o koszty, które uzyskaliśmy w związku z prowadzoną działalnością.

W takiej sytuacji nie jest możliwe, żebyśmy w jakiś sposób od takich działań mogli odliczyć koszty uzyskania przychodu. Jest to moim zdaniem jednak naprawdę bardzo dobre błyskotliwe rozwiązanie takiego problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here