Pasta cukrowa jest wykorzystywana do depilacji, jest to jedna z jej odmian. Taki zabieg polecany jest osobom, u których po klasycznej depilacji pojawia się podrażnienie, świąd lub stany zapalne. Ratunkiem w takiej sytuacji jest pasta cukrowa. Można ją wykonać samodzielnie w domu lub wybrać się na taki zabieg do salonu kosmetycznego.

Depilacja pastą cukrową to dobre rozwiązanie dla skóry wrażliwej, alergicznej oraz kobiet mających problemy z żylakami i pękającymi naczynkami krwionośny na nogach.

Jak zrobić pastę cukrową?

Pastę cukrową można wykonać samemu w domu, jest to bardzo proste. Należy się tylko zaopatrzyć w niezbędne składniki. Do przygotowania pasty cukrowej potrzebujemy 2 szklanki cukru, 1/4 szklanki wody oraz 1/4 szklanki soku z cytryny.

Kolejnym krokiem jest zagotowanie wody i dodanie do niej cukru oraz soku z cytryny. Następnie całość podgrzewamy na małym ogniu, przez jakieś 40 minut. Ważne żeby co jakiś czas masę zamieszać. Gdy zrobi się bursztynowa i po nabraniu jej na łyżeczkę szybko zastyga, wtedy wiemy że jest gotowa. Ostatnim krokiem jest jej przełożenie do zimnej miseczki.

Przeczytaj też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/jak-otworzyc-pory-za-pomoca-domowych-sposobow/

Jak wykonać depilację pastą cukrową?

Przed wykonaniem depilacji za pomocą pasty cukrowej, należy przygotować jej część i ugnieść. Taka masa, swoją konsystencją przypomina plastelinę. Kolejna czynność to wtarcie pasty cukrowej w miejsca, które chcemy poddać depilacji. Aby pozbyć się całkowicie niechcianego owłosienia, powinniśmy kilkukrotne przejechać pastą po skórze.

Gdy nasza pasta cukrowa jest zbyt twarda, należy ją włożyć na chwilę do miski, która jest zanurzona w gorącej wodzie. Z kolei, gdy pasta jest zbyt klejąca, należy poczekać aż przestygnie.

Zalety depilacji pastą cukrową

Główną zaletą depilacji za pomocą pasty cukrowej jest to, że masa nie przykleja się do skóry, tylko okleja włoski. Dzięki temu, zabieg nie jest aż tak bolesny. Poza tym do zabiegu wykorzystuje się chłodną pastę cukrową, co minimalizuję ryzyko poparzenia.

Resztki pasty cukrowej po zabiegu, wystarczy zmyć pod bieżącą wodę. Dzięki tej metodzie unikniemy podrażnienia, ponieważ nie trzeba pocierać skóry. Regularna depilacja za pomocą pasty cukrowej sprawia, że można pozbyć się owłosienia całkowicie. Ale tylko w niektórych miejscach ciała.

Źródło: https://www.dolinazielawy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here