Przeprowadzka jest ważnym momentem w życiu człowieka. Porzucenie dotychczasowego miejsca zamieszkania, a więc i zwyczajów, przyzwyczajeń nigdy nie jest łatwym zadaniem. Jednak oprócz problemów natury duchowej, psychicznej (których mimo wszystko nie można bagatelizować) ze zmianą otoczenia wiąże się wiele problemów logistycznych i transportowych.

Jak transportować swój dobytek?

Warto zacząć od posortowania naszego dobytku na drobne i te o większych gabarytach. Trzeba jednak pamiętać przede wszystkim o zabezpieczeniu wrażliwych przedmiotów – o ile książki, ubrania, narzędzia biurowe czy przyrządy sportowe można bezpiecznie złożyć w kartonach, zakleić i popakować, to o wiele więcej jest przedmiotów sprawiających znacznie cięższe problemy. Zaczynając od naczyń, które należy zapakować w ochronny papier by zapobiec pęknięciom, przez najróżniejsze porcelanowe lub szklane bibeloty zdobiące półki w domach (te, ze względu na nieregularny kształt mogą być jeszcze bardziej narażone na zniszczenia w trakcie transportu,  najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową).

Transport Mebli – jak się za to zabrać?

Trudniejszą częścią będzie przetransportowanie mebli. Jest to zadanie które często sprawia najwięcej problemów, głównie ze względu na dwie kwestie- wyniesienie przedmiotów o sporym gabarycie oraz przetransportowanie ich w drugie miejsce. Przemieszczenie tak nieporęcznych przedmiotów wiąże się więc ze zorganizowaniem pomocy siłowej razem z odpowiednio dużym samochodem. Sprawa zaczyna się komplikować w sytuacji kiedy trzydrzwiowa szafa jest zbyt ciężka żeby znieść ją z pomocą szwagra, lub kiedy podwójne łóżko z sypialni nie mieści się do bagażnika standardowego kombi. W takich sytuacjach wyręczyć może nas odpowiednia firma zajmująca się transportem mebli w Lublinie, taka jak TRANS-BUS https://przeprowadzki-fus.pl/

Problemy z przedmiotami wielkogabarytowymi

Często powodujące więcej problemów niż standardowe meble, przede wszystkim przez nietypowy kształt i nietrwałość (np. fortepiany, harfy) lub ze względu na charakterystykę przedmiotu oraz ciężar (kasy pancerne, sejfy, wielkogabarytowe AGD). W takich problemach chętnie wyręczy nas firma TRANS-BUS https://przeprowadzki-fus.pl/, świadcząca usługi transportowe w Lublinie nawet najbardziej nietypowych zleceń.

Nie zastanawiaj się zbyt długo – zarezerwuj termin w którym specjaliści przetransportują Twój cenny dobytek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here