Przesuwne drzwi idealnie nadają się do pomieszczeń o niewielkiej przestrzeni, są zazwyczaj wykorzystywane w szafach i garderobach, ale także odgradzają pokoje. Składają się ze skrzydeł i zamontowanych prowadnic. Szeroka oferta dostępna na rynku zapewnia zadowolenie każdego, kto zdecyduje się na to rozwiązanie.

Z ramą, czy bez?

Na wstępie warto zaznaczyć, że obecnie w branży meblarskiej, panuje trend na drzwi, o jak najmniej widocznym profilu. To znaczy, że drzwi przesuwne bezramowe, są zdecydowanym faworytem, bardzo dobrze sprawdzającym się zarówno w domach, jak i biurach. Łączą design i prostotę, dlatego dla wielu osób są wymarzoną wersją, idealnie pasującą do wnętrza ich nowoczesnego mieszkania. Większość z nich została stworzona w oparciu o mechanizm otwierający, przy pomocy naciśnięcia. To zapewnia nam maksymalny komfort użytkowania, najwyższą jakość i niebanalny efekt.

Są oczywiście także tradycyjne modele z obramowaniem, które sprawdzają się zwłaszcza w klasycznych aranżacjach. Są także modele z delikatną ramą, która pełni jedynie funkcje estetyczne. Można je bezproblemowo zamontować w dowolnym miejscu.

Materiał

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest materiał, z którego zostały wykonane. Popularnym modelem są drzwi wykonywane ze szkła hartowanego, dzięki czemu są bezpieczne i ciekawie wyglądają. Jeśli potrzebujemy czegoś, co zapewni więcej prywatności, warto zainwestować w matową wersję. Ta również jest wykonana ze szkła, ale znacznie bardziej dyskretna.

Drzwi przesuwne bezramowe, w tej wersji wyglądają bardzo ciekawie. Przy małych pomieszczeniach, optycznie je powiększają, z kolei przy dużych prezentują je w całej okazałości. Największą zaletą jest możliwość zastosowania dużych powierzchni płyt, bez konieczności montowania aluminiowych wstawek i bez konieczności podziału.

Cena

Jeśli mowa o najprostszym modelu, najkorzystniejsze cenowo zaczynają się w granicach 300 zł. Natomiast jeśli chodzi o modele drzwi przesuwnych bezramowych, cena wzrasta, w zależności od wymiarów i materiału. Oprócz drzwi szklanych są także te wykonane z płyty wiórowej i stali, które są tańsze, ponieważ są znacznie dłużej na rynku.

Pamiętajmy o kosztach montażu i transportu, ponieważ każda firma ma inny cennik, a więc warto zrobić indywidualne rozeznanie.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here