Urodziny dziecka to duże wydarzenie, na które zapraszamy zwykle rodzinę i znajomych. Małe dziecko spędza urodziny zwykle w takim gronie, natomiast większy maluch z chęcią spędzi ten dzień z własnymi kolegami wśród różnorodnych atrakcji. Sposobów na zorganizowanie urodzin dziecka jest naprawdę sporo, w tym wypadku liczy się kreatywność rodziców.

Urodziny maluszka

Kiedy organizujemy pierwsze lub drugie urodziny, zwykle pojawią się na nich rodzina i znajomi. Tak naprawdę maluchowi wystarczą wtedy zabawki i towarzystwo innych osób – nie będzie on dużo rozumiał z całej sytuacji, która go otacza. Wystarczą kolorowe balony i torcik, mogą pojawiać się również motywy z ulubionych bajek.

Urodziny maluszka można zorganizować w domu lub na działce na świeżym powietrzu, raczej mało popularne w tym okresie jest wynajmowanie sal. W końcu jest to raczej kameralna impreza skierowana do najbliższych.

Pamiętajmy, że roczne maluchy szybko się męczą, dlatego zapewne podczas swojej imprezy będą musiały odpocząć. Warto pamiętać o kąciku do odpoczynku, podczas organizacji całego przedsięwzięcia.

Urodziny kilkulatka

Urodziny kilkulatka są dla rodziców większym wyzwaniem. Urodziny takiego dziecka powinny być zorganizowane bardziej kreatywnie, by solenizant się nie nudził.

Ciekawą opcją jest organizacja urodzin w domu zabaw, gdzie można zaprosić znajomych z przedszkola lub kuzynostwo w podobnym wieku. Z pewnością 2-3 godziny wspólnej zabawy będą dla maluchów ogromną frajdą i najlepszym sposobem na spędzenie dnia urodzin.

W domu można zorganizować urodziny dla znajomych, jednak również warto zadbać o atrakcję dla dzieci. Może dmuchany basen, trampolina czy jakaś inna forma zabawy okaże się niezwykle interesująca tego dnia?

O tym pamiętajmy!

Urodziny dziecka wcale nie muszą kosztować majątku, kreatywni rodzice mogą je zorganizować naprawdę tanim kosztem. Dziecko nie będzie bowiem zwracało uwagi na bogatą oprawę czy cenę zabawek, które dostanie tego dnia.

Fajnym pomysłem jest przekazanie gościom informacji odnośnie prezentów. Rodzice mogą czegoś potrzebować, dlatego urodziny to dobra okazja, by sprezentować tę rzecz dziecku. Przekazanie rodzicom gotówki to raczej pójście na łatwiznę, bowiem tak naprawdę nie trzeba kupować nic drogiego, by wywołać uśmiech na twarzy dziecka.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here