Bardzo wiele kobiet ma regularny cykl menstruacyjny. Zdarza się jednak, że pewne czynniki zewnętrzne wpływają na jego zaburzenie. Dobrze jest w związku z tym, kontrolować stan swojego zdrowia i wykonywać regularne badania. Wiele kobiet ma cykle nieregularne i zastanawiają się, c jest tego przyczyną. Kiedy wszystko jest w porządku cykl powinien wynosić między 21-35 dni. Miesięczna powinna przychodzić w równych odstępach czasu. jeśli tak się dzieje, łatwiej nam się domyślić, kiedy mamy jajeczkowanie. Jest kilka czynników, które o tym informują. Jak rozpoznać owulację, kiedy nasz cykl nie jest idealny i nie mamy pewności czy jajeczkowanie odbywa się standardowo 14 dnia.

Jak rozpoznać owulację?

Określenie 14 dnia cyklu dniem jajeczkowania jest dość umowne i różni się w zależności od tego, jaki tryb życia prowadzi kobieta, czy piła alkohol, czy chorowała, brała antybiotyki i tak dalej. Wszystko to może wpływać na długość cyklu, a tym samym na owulację. Jej rozpoznanie ważne jest dla kobiet, które planują potomka oraz dla tych, które chcą uniknąć niechcianej ciąży. Kobieta jest płodna zaledwie kilka dni w miesiącu, jest to własnie czas poprzedzający owulację i sama owulacja.

Jak rozpoznać owulację?O ile nie bierzemy pigułek antykoncepcyjnych, czy nie stosujemy innej hormonalnej metody zapobiegania ciąży, każda z nas powinna mieć w środku cyklu owulację. Jeśli przebiega ona prawidłowo, daje szanse na zajście w ciążę. Ten wyjątkowy czas możemy poznać po tym, że cera promienieje, mamy więcej zapału i energii do pracy, włosy lepiej się układają, wszystko po to, aby zakomunikować partnerowi, że nasze ciało jest w najlepszym momencie na współżycie. Jeśli nie chcemy zajść w ciążę, jest to okres, w którym trzeba dobrze się zabezpieczać. Pigułki antykoncepcyjne hamują płodność kobiety, dzięki czemu nie musi się ona przesadnie niepokoić, choć należy wspomnieć w tym miejscu, że praktycznie żadna metoda zapobiegania poczęcia nie jest 100%. Nie mamy gwarancji, że nie zdarzy się coś niespodziewanego, dlatego nie jest przesadą używanie dwóch metod zapobiegających ciąży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here