Wiele kobiet się z nimi zmaga. Dodatkowo często walka z nimi jest długa i uciążliwa i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Rozstępy, bo to o nich mowa, to mało estetyczne zmiany skórne. Pojawiają się najczęściej na udach, brzuchu, pośladach, rękach i piersi. Powstawanie rozstępów przebiega etapami. Najpierw na ciele pojawiają się cienkie delikatne, różowe linie, pasma, później w miarę upływu czasu, poszerzają się, ciemnieją, aby w końcowej fazie zblednąć, przy czym zaczynają przypominać delikatne blizny.

Jak się pozbyć rozstępów?

Jak się pozbyć rozstępów?Panuje mit, iż rozstępy dokuczają tylko otyłym osobom. Jednakże z tym problemem walczy dużo szersze grono społeczeństwa, również osoby szczupłe. Rozstępy powstają w wyniku szybkiego przybierania na wadze, rozrostu muskulatury ciała, czyli w momencie, kiedy to skóra pod naporem nadmiaru tłuszczu, mięśni nie jest w stanie się tak szybko rozciągnąć. Przykładem może być rosnący brzuch ciężarnej. Jak się pozbyć rozstępów w takim razie? Najszybciej pozbędziemy się rozstępów, które pojawiły się niedawno na ciele, dlatego czas odgrywa tu dużą rolę. Przede wszystkim starajmy się codziennie dbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Wybieramy balsamy do rozstępów, a przed ich nałożeniem 2-3 razy w tygodniu warto użyć peeling w miejscach, dotkniętych problemem, by złuszczyć martwy naskórek. Dzięki temu kojące i odżywcze składniki kremu wnikną głębiej w strukturę skóry. Wspomagająco na kondycję skóry będą działały również masaże oraz ćwiczenia, które skutecznie mogą ją napiąć oraz dotlenić.

Niestety musimy liczyć się z tym, że „domowymi sposobami” nie pozbędziemy się do końca rozstępów.

Możemy jedynie zmniejszyć ewentualnie ich widoczność

Dlatego w walce z rozstępami ważna jest prewencja, warto zapobiegać powstawania ich, gdyż całkowite usunięcie ich jest możliwe tylko dzięki medycynie estetycznej. Rozstępy leczone są za pomocą laseroterapii połączonej z mezoterapią. Nie każdego stać na dane zabiegi, dlatego rzeczywiście warto przyjrzeć się swojej diecie, stylowi życia, gdyż mają one konkretne odzwierciedlenie w wyglądzie naszej skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here