Zabiegi kosmetyczne są związane z pielęgnacją ciała z użyciem najnowszych metod i technik. Odbywają się w gabinetach kosmetycznych, często skorzystanie z nich powinni być uzgodnione z dermatologiem.

Potrzeby skóry są najważniejsze

Szeroki wybór wśród zabiegów kosmetycznych wcale nie oznacza, że trzeba z każdego z nich korzystać. Warto poradzić się specjalisty – dermatologa, która dobierze odpowiednią metodę poprawiającą kondycję skóry.

Zabiegi kosmetyczne na twarz

Twarz odzwierciedla stan naszego zdrowia poprzez wygląd skóry. Dobór metody pielęgnacji zależy od potrzeb pacjenta – metoda jest dobierana w sposób indywidualny. Najmodniejszymi zabiegami z tego zakresu są mikrodermabrazja , laser czy mezoterapia igłowa. Mikrodermabrazja jest skierowana do osób z trądzikiem – oczyszcza i regeneruje skórę, a także wygłądza zmarszczki. Aby uzyskać pożądany efekt trzeba skorzystać z kilku serii zabiegowych. Laser jest stosowany najczęściej u osób z przebarwieniami skóry, poprawia on kondycję i spłyca niewielkie zmarszczki. Mezoterapia igłowa natomiast polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich mieszanek na bazie kwasu hialuronowego. Skóra szybko staje się gładka, napięta i odmłodzona.

Zabiegi kosmetyczne na dłonie

Dłonie są wizytówką każdego z nas, dlatego warto o nie dbać. Najczęściej korzysta się z manicure, także z kąpieli parafinowych lub cukrowego peelingu. Kąpiele i peeling pozwalają nawilżyć skórę dłoni, łagodzą podrażnienia i nadają dłonią jedwabistą gładkość. Skóra rąk staje się wygładzona i odpowiednio nawilżona.

Zabiegi kosmetyczne na stopy

Stopy są także ważną częścią ciała, o którą należy dbać. Regularne złuszczanie naskórka i nawilżanie zapobiega pękaniu skóry na piętach i odmładza wygląd stóp. Pedicure natomiast obejmuje profesjonalne złuszczenie naskórka, usunięcie skórek i użycie kremu. Na koniec zazwyczaj paznokcie są malowane lakierem lub odżywką.

Dermatologia wiąże się z dziedziną, jaką jest estetyka skóra i zabiegi potrzebne do zachowania młodości. Warto pamiętać o każdej partii skóry, najważniejsza w tym zakresie jest twarz, ale także stopy i dłonie. Warto skorzystać ze specjalnych zabiegów odbywających się w gabinetach kosmetycznych. Kluczem do zachowania zdrowego wyglądu skóry jest bowiem jej pielęgnacja.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here