Pełna broda jest jednym z najczęściej spotykanych, tradycyjnych rodzajów zarostu męskiego. Zazwyczaj obejmuje większy obszar twarzy mężczyzny, niż jakikolwiek inny zarost. Podobnie jak w przypadku innych stylizacji, pełne brody wymagają specjalnej pielęgnacji.

Wzrost i długość pełnej brody

Pełne brody pokrywają policzki i okolice podbródka, a często rozciągają się do pewnego punktu na szyi. Ich wzrost zajmuje pewną ilość czasu. Niektórzy mężczyźni doświadczają przerzedzeń w miejscach, gdzie włosy rosną cienko lub rzadko. Wówczas powinni zastosować dobre kosmetyki do brody.

Zazwyczaj to osobiste preferencje mężczyzny określają długość jego brody. Może on również brać pod uwagę inne czynniki przy określaniu długości, takie jak np. aktualna pora roku.

Cele noszenia pełnej brody

Chociaż osobiste preferencje odgrywają ważną rolę, mężczyźni decydują się na pełne brody z różnych powodów. Czasami wykorzystują zarost do maskowania rysów twarzy, z których nie są do końca zadowoleni. Na przykład mężczyzna może zdecydować się na pełną brodę, aby ukryć słabo zarysowany podbródek lub zbyt łagodne linie szczęki.

Może może też użyć pełnej brody, aby zapewnić lepszą osłonę podbródka lub linii żuchwy, które uważa za zbyt wyraźne lub zbyt mocno wystające. Aby dobrze ułożyć zarost, muszą stosować profesjonalne kosmetyki do brody. Niektórzy mężczyźni mają pełne brody, ponieważ pasują do ich stylu lub żyją w klimacie, który wymaga dodatkowej cieplnej ochrony twarzy.

Pielęgnacja pełnej brody

Czynności związane z dbaniem o pełną brodę na ogół zależą od długości zarostu, rodzaju włosów mężczyzny oraz wszelkich osobistych preferencji. Na przykład, jeśli broda jest długa, mężczyzna może potrzebować regularnego przycinania włosów, aby usunąć uszkodzone końcówki i utrzymać kształt brody. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni z długimi brodami muszą zwracać szczególną uwagę na mycie ich szamponem, aby utrzymać je w czystości.

Mężczyzna może tez mieć problem z krzaczastą brodą, często spowodowany grubymi, szorstkimi włosami. Wówczas musi zdecydować się na zakup specjalistycznych pielęgnacyjnych kosmetyków do brody, takich jak odżywka brody lub olejek. Niektórzy panowie wybierają farbowanie brody, a inni pozwalają włosom naturalnie siwieć.

Kosmetyki do brody kupisz na komsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here