Wyjazd na studia do innego miasta to ogromne wyzwanie dla młodych i niedoświadczonych osób. Studencki budżet często jest bardzo ograniczony, przez co uczniowie zmuszeni są do mieszkania w akademiku bądź na stancji. Takie rozwiązanie jest niestety bardzo krępujące. W akademiku jakość życia jest dość niska, gdyż pomieszczenia są zaniedbane i nieestetyczne. Z kolei mieszkając na stancji należy przestrzegać zasad i reguł właściciela lokalu, które na dłuższą metę mogą okazać się bardzo męczące.

Wiele osób wynajmuje mieszkanie wspólnie z grupą znajomych, dzięki czemu na opłatach można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. W takiej sytuacji doskonalą alternatywą są mieszkania dla studentów. Coraz częściej banki wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i tworzą oferty skierowane do młodych osób, między innymi studentów. Dzięki temu nawet osoby z ograniczonym budżetem mogą pozwolić sobie na wynajęcie bądź wykupienie niewielkiego mieszkania blisko uczelni.

Najlepszym wyjściem jest wynajęcie przytulnej kawalerki w centrum miasta. Mieszkanie w kawalerce zapewnia komfort i intymność, co jest niezwykle ważne podczas wielogodzinnej nauki. Programy rządowe pozwalają na dofinansowanie mieszkania osobom o najniższym dochodzie. Aby uzyskać taki dodatek należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów w urzędzie miasta lub gminy. Czas rozpatrywania wniosku wynosi kilka tygodni. W przypadku przyznania dofinansowania wnioskodawca otrzymuje pisemną decyzję. Kwota dofinansowania jest najczęściej bardzo wysoka, co doskonale umożliwia start młodym ludziom.

Starając się o kredyt nie warto korzystać z oferty parabanków. Tego typu firmy kuszą korzystną na pozór ofertą, jednak taki kredyt najczęściej obarczony jest bardzo wysokim oprocentowaniem i charakteryzuje go krótki czas spłaty. Ponad to kwota kredytu jest bardzo niska, najczęściej nie przekracza ona dziesięciu tysięcy złotych.

W przypadku opóźnienia w spłacie firma natychmiast podejmuje dalsze kroki i przekazuje dokumentację klienta firmie windykacyjnej. Wiele młodych ludzi podejmuje się dorywczych prac w czasie studiów. Posiadając umowę o pracę warto starać się o kredyt w oddziale renomowanego i znanego banku. W takich instytucjach kredyty są doskonale zabezpieczone. Oczywiście do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty, na przykład zaświadczenie o dochodach. Nie można również figurować w krajowym rejestrze dłużników. Często pracownicy przygotowują indywidualne oferty, doskonale dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych klientów.

Przed wizytą w oddziale banku warto zapoznać się z rankingiem pożyczek, który bardzo szybko znaleźć można w internecie. Taki ranking tworzony jest przez specjalistów z dziedziny finansów i przedstawione w nim informacje są rzetelne. Wypełniając wniosek dobrze jest również skorzystać z kalkulatora kredytów. Taki kalkulator pozwoli bardzo szybko obliczyć wysokość rat i czas spłaty. Kalkulator znaleźć można poprzez wyszukiwarkę bądź na stronie internetowej banku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here