Dbanie o urodę jest integralną częścią człowieka. Mało jest ludzi, kompletnie o siebie niedbających, a przynajmniej w krajach, gdzie wszelakie udogodnienia temu sprzyjają. Mamy więc środki do higieny, dezodoranty niwelujące przykry zapach, a przede wszystkim takie, które zapobiegają jego wydzielaniu się na otoczenie. Popularna jest również odżywka w sprayu. Mamy kosmetyki upiększające twarze i jakkolwiek mężczyźni rzadko z nich korzystają, tak kobiety praktycznie bez urozmaicenia swojej urody publicznie się nie pokazują. A są i takie panie, które we własnym domu pokazywanie się bez makijażu uważają za niedopuszczalne.

Odżywka w sprayu

I nie chodzi tutaj bynajmniej o sytuacje, w których dana pani oczekuje przybycia gości. Czy to przesada? Niekoniecznie, albowiem istnieje coś takiego, jak dobre samopoczucie i jeżeli makijaż lub jego brak ma na nie wpływ, powinien być stosowany bezwzględnie. Jednak zarówno kobiety, jak i mężczyźni w jednym muszą dbać o swoje ciało, czy raczej jego integralną część, bez względu na płeć. Chodzi bowiem o włosy.

Są różnego rodzaju, ale dla każdego z nich, przyda się przynajmniej od czasu do czasu odżywienie. Najlepszym zaś, bo najwygodniejszym, okaże się w tym wypadku odżywka w sprayu.
Mówi się, że i w tym wypadku, kobiety jej stosowanie czeka częściej i jest to raczej prawda. Mężczyźni, jakkolwiek również noszą włosy różnej długości i w tym wypadku zmuszeni są do częstszego ich mycia, tak już zdecydowanie rzadziej włosy farbują. Trwałe ondulacje, częste używanie lokówek albo prostownic oraz wręcz tony nakładanych farb, nie mogą pozostawać bez wpływu na cebulki włosowe, sprzyjając ich osłabianiu. Panie częściej także korzystają z usług fryzjera, a tam już rzadziej od panów, proszą jedynie o strzyżenie. Niemalże każda kobieca wizyta w takim zakładzie, naraża jej włosy i głowę na kontakt z chemikaliami i jakkolwiek dobry fryzjer zastosuje zapobiegawczo odżywkę, tak dobrze jest posiadać takową we własnym, domowym zestawie kosmetyków i od czasu do czasu włosy nią wspomagać.

Dbanie o włosy

Innym, niemożliwym do zastosowania wyjściem, może być tylko zaniechanie ich farbowania. Młoda dziewczyna może sobie pozwolić na taki luksus. A jeżeli posiada piękne, naturalne i grube włosy, jest to nawet wysoce wskazane. Panie starsze, po przekroczeniu wieku, w którym pojawiają się pierwsze siwe kosmyki, takiego wyboru raczej nie mają. Nie czułyby się dobrze pod obstrzałem spojrzeń innych kobiet, A szczególnie mężczyzn, którzy narzekając na długie przygotowania pań do wyjścia z domu, zapominają często docenić ich starania, gdyż to dla nich przede wszystkim, narażają swoją cerę i włosy na kontakty z niezliczonymi ilościami chemikaliów. A gdyby się zapomniały i nie ukryły siwych włosów na skroniach? Relatywnie młoda kobieta, gdyż siwizna może się pokazać w wyniku przykrych bądź traumatycznych przeżyć, a nie tylko w wyniku podeszłego wieku, zostałaby uznana przez tych najwięcej narzekających za starą babę.Upiększanie się, jest więc konieczne, ale dodawanie włosom protein do życia, niezbędne również.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here