Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to jak wyglądamy zmienia zdanie innych osób na nasz temat. Szczególnie, jeśli chodzi o środowiska wyższych sfer, gdzie makijaż czy odzież markowa to punkt odniesienia w pierwszej ocenie innych ludzi. Oczywiście nie jest to zbyt trafna ocena i nie powinno się nią kierować jednak tak to w dzisiejszych czasach wygląda, że ubranie mówi więcej o człowieku, niż jego zachowanie, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia. Dlatego tak ważne jest, aby ubierać się, tak jak należy na różnego rodzaju okazje, które tego wymagają, bo inaczej możemy stracić wiele punktów już na samym starcie. Chciałbym Wam pokazać kilka przykładów, na których po prostu musimy ubrać się, tak jak wymaga tego sytuacja.

Odpowiedni ubiór na rozmowę o pracę

W pierwszej kolejności można powiedzieć, o najpopularniejszym przykładzie, kiedy ubiór jest bardzo ważny, a jednak często nie zdajemy sobie z tego sprawy i zakładamy coś luźniejszego. Mam oczywiście na myśli rozmowę o pracę. W tym przykładzie ciekawe jest to, że zaraz, kiedy wejdziemy do pokoju, gdzie będziemy mieć rozmowę zostajemy oceniani za nasz wygląd, ponieważ żaden pracodawca nie chce osoby, która nie potrafi o siebie zadbać, bo może to świadczyć o tym, że nie będzie także dbać o dobro firmy. Niestety wiele osób o tym zapomina i zakłada luźniejsze koszule, które często nie są wyprasowane lub wyprane, a doskonale wiemy, że trzeba założyć elegancki garnitur czy schludną sukienkę.

Spotkanie biznesowe- jak się ubrać?

Druga sytuacja to oczywiście spotkania biznesowe, gdzie odzież markowa odgrywa bardzo ważne znaczenie. Pomyślmy sobie, że jesteśmy właścicielem firmy, która chce podpisać bardzo ważny kontrakt z inną firmą i wybieramy się wraz z naszą asystentką na rozmowę do biura tamtej firmy. Kiedy spotykamy szefostwo tej drugiej firmy pierwsze, co to oceniamy ich wygląd. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy byli ubrani bardzo elegancko. To pierwsze podniesie naszą pewność siebie, a po drugie sprawi, że będziemy postrzegani dużo lepiej. Możemy w ten sposób zrobić wrażenie na drugiej osobie.

Odzież markowa na imprezy okolicznościowe

Bardzo ważnymi sytuacjami, kiedy ubiór ma znaczenie są wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, jak wesela, imprezy firmowe czy integracyjne. W takich przypadkach ubiór jest ściśle określony. Każda panna młoda i pan młody jest ubrany w to samo od wielu lat, co jest świętą tradycją. Doskonale wiemy, że nie założymy bluzy czy dresów na wesele, mimo, że jesteśmy tylko gośćmi. To samo tyczy się imprez firmowych, gdzie może sytuacja jest troszkę luźniejsza, ale nie możemy pokazać przed innymi pracownikami, że nie jesteśmy eleganccy i nie mamy stylu, ponieważ może się to później odbić na naszej reputacji w firmie.

Oczywiście wszystkie przykłady, które podałem to nie wszystko. Jest naprawdę wiele sytuacji, w których wygląd ma znaczenie w dzisiejszych czasach. Nie musi to być tylko ubranie, ponieważ jest to także ułożenie włosów, makijaż czy ogolenie się przed takimi spotkaniami. Wszystko to zwiększy naszą szansę na powodzenie i pozwoli inaczej na nas patrzeć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here