W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób decyduje się zrezygnować w swojej codziennej diecie z mleka i produktów mlecznych. Zastępują je choćby mlekiem migdałowym. Jak zrobić mleko migdałowe?

Alternatywy dla mleka krowiego

Jak zrobić mleko migdałoweJedni odstawiają mleko względów zdrowotnych. Niestety nie każdy dorosły człowiek może prawidłowo trawić laktozę, która jest głównym cukrem zawartym w mleku zwierzęcym. Pojawia się u nich alergia, która objawia się problemami trawiennymi. Żeby sobie zaoszczędzić dyskomfortu, spożywać mleko krowie. Inni z kolei robią to ze względów ideologicznych. Najczęściej są to oczywiście weganie, którzy rezygnują na co dzień ze wszystkich produktów pochodzenia odzwierzęcego. Mleko jest jednak tak popularne w codziennej diecie wielu ludzi, że początkowo osoby takie mogą czuć się bardzo zagubione. Poszukują więc alternatyw. W sklepach coraz łatwiej jest kupić tak zwane mleka roślinne. Najczęściej są zrobione z soi, ryżu albo migdałów. Niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić, ponieważ ich cena jest nawet kilka razy wyższa niż tradycyjnego mleka. Nic więc dziwnego, że prędzej czy później, każda z tych osób postanawia dowiedzieć się, jak zrobić mleko migdałowe samodzielnie. Na szczęście to zadanie jest bardzo proste i w dodatku wcale nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Wystarczy jedynie posiadać blender albo wyciskarkę do warzyw.

Jak zrobić mleko migdałowe?

Aby wykonać takie mleko migdałowe, należy obrane migdały namoczyć w wodzie i pozostawić na całą noc. Następnego dnia całość trzeba zblendować na jak najbardziej jednolitą masę. Dalszy sposób postępowania zależy już od tego, jakim sprzętem dysponuje dana osoba. Najlepsze efekty można uzyskać, jeśli taką wodną masę migdałową przepuści się przez wyciskarkę do warzyw i owoców. W ten sposób otrzyma się największą ilość bardzo smacznego mleka migdałowego. W innym przypadku trzeba użyć sitka wyłożonego gazą i przelać na niego całą masę. Pozwolić mleku spłynąć do dolnego pojemnika, a następnie całą resztę wycisnąć. Wytłoczyny w tym drugim przypadku będą bardziej wilgotne. Można ich użyć do zrobienia ciasteczek albo pasty do chleba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here