W torebce każdej kobiety znajdziemy różne kosmetyki do makijażu. Tusz do rzęs, róż, puder – każda z nas ma swój ulubiony produkt. Jednak istnieje taka rzecz, którą bez wątpienia zawsze powinniśmy nosić ze sobą. Zalotka to niedrogi, kompaktowy gadżet, dzięki któremu nasze oczy nabiorą charakteru. Efekt sztucznych rzęs, podkręcenie i wydłużenie, to główne zalety tej niewielkiej rzeczy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośniczkami makijażu, czy dopiero zaczynamy naszą przygodę, istnieje kilka zasad dotyczących tego, jak używać zalotki.

Jak używać zalotki?

Jak używać zalotkiZanim zaczniemy, upewnijmy się, że mamy odpowiednie narzędzie, które będzie nam dobrze służyć. W sklepach znajdziemy zalotki tradycyjne i podgrzewane. Podobnie jak inne sprzęty do włosów, podgrzewane zalotki zapewniają bardziej intensywne podkręcenie i trwałość. Jeśli jednak chcemy zacząć od czegoś prostego, zdecydujmy się na podstawową wersję. Powinna być odpowiednio zakrzywiona, żeby dopasować się do kształtu naszego oka. Poza tym, zawsze możemy użyć suszarki, żeby delikatnie podgrzać tradycyjną zalotkę. Przed użyciem, upewnijmy się, że makijaż z poprzedniego dnia został dokładnie usunięty. W przypadku resztek tuszu na rzęsach, mogłyby się one skleić, co wyglądałoby nieestetycznie.

Takim sposobem, wybrudzimy też nasz gadżet, który z pewnością szybciej trafi do kosza. Jeżeli planujemy makijaż oczu, zatrzymajmy się zanim sięgniemy po mascarę. Absolutnie nie powinniśmy podkręcać wymalowanych rzęs. Wyschnięty tusz sprawi, że po prostu się połamią. Żadna z nas nie chce nabawić się infekcji oka, więc dbajmy nie tylko o dokładne zmywanie make-up’u, ale również o czyszczenie zalotki. Regularne używanie płynu do demakijażu bądź mydła do pozbycia się resztek makijażu z naszego gadżetu, zapewni mu dłuższe życie. Jednak warto pamiętać, że zalotka nie powinna być używana dłużej niż 3 miesiące. Po tym czasie należy zaopatrzyć się w nową.

Zalotka jest prosta w obsłudze

Zalotka mimo swojego niecodziennego wyglądu, to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie. Wiedząc jak używać zalotki, sprawimy że nasze rzęsy będą dłuższe, a całe oczy pięknie podkreślone. Za niewielkie pieniądze możemy osiągnąć wspaniałe efekty. Zdecydowanie jest to gadżet wart zakupu, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na podstawową, czy podgrzewaną wersję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here