MMS to powszechnie używany sposób komunikowania się z innymi za pomocą wysyłania zdjęć. Jest to swego rodzaju wiadomość SMS w formie ilustracji. Jednak jak wysłać MMS?

Jak wysłać MMS?

Nie jest to bardzo skomplikowany proces. W tym artykule, krok po kroku, wyjaśnię, w jaki sposób przesyłać innym zdjęcia, obrazy lub inne grafiki (medialnie). Wszystkie sprawnie działające telefony, niezależnie od klasy, jakości i firmy są w stanie wysyłać wiadomości powszechnie zwane SMS-ami. Podobnie jest w przypadku MMS-ów, jednak jest to znacznie rzadziej wykorzystywana funkcja. SMS-y będą naszą bazą dla wiadomości graficznych. Na początek, jak wspomniałem, rozpoczynamy od bezpośredniego uruchomienia funkcji wysyłania SMS.

Jak wysłać MMS?Następnie wybieramy osobę, do której mamy zamiar wysłać wiadomość typu MMS. W zależności od modelu lub firmy telefonu na ekranie wysyłania wiadomości powinna wyświetlić się ikona, która pozwoli nam wkleić do wiadomości obraz. Najczęściej jest to znak spinacza umieszczony w lewym rogu nad klawiaturą lub w prawym, górnym rogu ekranu. Po uaktywnieniu ikony zostaną wyświetlone miniatury obrazów, zdjęć bądź innych grafik, które zawarte są w pamięci naszego telefonu oraz funkcja aparatu, dzięki której możemy wykonać zdjęcie na bieżąco. Dostępna jest też opcja nazywana INNE. Daje ona możliwość wstawienia obrazu, bądź innego multimedialnego pliku o ograniczonej wielkości, z innych aplikacji niż GALERIA. Przykładowymi aplikacjami tego typu są CHMURA, DYSK, FILMY, DYKTAFON i inne. Po podjęciu decyzji, jaki plik chcemy wysłać danej osobie, wybieramy go. Zostanie on wstawiony jako miniatura w pole tekstowe wiadomości SMS, co czyni ją wiadomością MMS.

Po tym kroku możemy dodać klasyczny tekst, taki jak w SMS-ie. Kiedy uznamy naszą wiadomość za gotową, wystarczy ją wysłać, tak jak w przypadku klasycznych tekstów. MMS-y dają nam możliwość bezpośredniego ukazania rzeczywistości jaką możemy zobaczyć własnymi oczami. Są także w stanie, poprzez jeden dotyk, ukazać to, co zajęłoby sporo słów w SMS-ie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here