Warto pomagać swojemu dziecko w rozwoju. Wiele rodziców odpuszcza i zostawia swoją pociechę samemu sobie, przez co trudniej mu poradzić mu sobie z otaczają go rzeczywistością. Codzienna pochwała, pomoc w małych sprawach pomogą dziecku nabrać ochoty do pracy i poczuć się bardziej pewnie. Warto posiedzieć z nim trochę i poopowiadać o konkretnej czynności jaką wykonuje.

Warto pokazywać dziecku różne czynności i jednocześnie mówić co się robi. Dziecko bierze wtedy wzorce rodzica i łatwiej odnaleźć mu się w wykonywanych czynnościach. Potem można kazać dziecku samemu podziałać praktycznie aby i one zaczęło tłumaczyć wykonywane czynności. Wiele rodziców ogranicza pomoc do zarabiania i dawania pieniędzy oraz zapewnieniu mu podstawowych potrzeb typu jedzenie i dach nad głową. Dziecku może to nie wystarczyć, potrzebuje wzorcu rodzica na całe życie i może się to odbić na jego zdrowiu psychicznym w przyszłości. Nie należy bagatelizować sprawy. Lepiej poczytać o problemie na http://www.zabobon.pl/jak-kreatywnie-wspierac-rozwoj-dziecka/.

Najważniejsza u dziecka jest wyobraźnia i odpowiednie jej pobudzenie. Nie może ono jednak odlecieć do krainy fantazji i odciąć się od rzeczywistości. Należy z dzieckiem rozmawiać o sprawach, o których aktualnie myśli oraz przekładać to na różne historyjki czy tworzenie przedstawień (chociażby z kukułkami). Bardzo ważne jest przekładanie swojej wyobraźni na słowo mówione, dziecko nabierze wtedy pewności siebie. Bardzo dobrze rozwijają takie umiejętności różnorodne gry planszowe bądź gry typu kalambury, oparte o rozwiązywanie problemów.

W przypadku, gdy Twoje dziecko jest twórcze i posiada zdolności manualne warto zachęcać je do rysowania, malowania, tworzenia przedmiotów z materiałów. Będzie to bardzo praktyczne wykorzystanie swojej wyobraźni. Znacznie perspektywę dziecka rozszerzają książki. Nie należy zacząć jednak od przesadnie ciężkich lektur. Warto początkowo postawić na książki rysunkowe aby z czasem dokładać różnych literek. Wieczorne czytanie około 20 minut powinno być wręcz rutyną. Wiele do przekazania dzieciom mają różne platformy edukacyjne w telewizji czy internecie.

Należy jednak sprawdzić jaka konkretnie treść trafi do dziecka i czy jest odpowiednia w skali jego wieku. Jedna z bardziej twórczych metod to różnego rodzaju wycieczki po okolicy mające mu pokazać rzeczywistość z różnych perspektyw. Warto wychodzić na dwór. Inne metody kreatywnego pomagania dziecku można znaleźć na zabobon.pl/jak-kreatywnie-wspierac-rozwoj-dziecka/.

Preczytaj też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/meble-ogrodowe-na-co-zwrocic-uwage-podczas-ich-zakupu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here