Wiele osób, kiedy nabędzie swój nowy telefon, często boryka się z tym, jak przenieść kontakty ze starego urządzenia na nowe.

Jak przenieść kontakty?

Jest to dla wielu bardzo ważna rzecz, ponieważ nie chcą oni stracić numerów swoich bliskich czy też znajomych. Często jednak rezygnują z tej operacji, bo zwyczajnie ich przerasta, jak się jednak okazuje, nie jest to nic skomplikowanego.

Jak przenieść kontakty?Pierwszą sprawą jest to, że producenci różnego rodzaju aplikacji wychodzą do nas z pomocną dłonią. Na systemie Android, jak i w telefonach Apple znajdziemy specjalne aplikacje, które takie przeniesienie zrobią za nas. W każdej aplikacji jest dokładna instrukcja, co krok po kroku zrobić, aby mieć numery na nowym telefonie. To rozwiązanie jest zalecane głównie osobą, które zupełnie nie radzą sobie z obsługą telefonu. Jest tak dlatego, że zazwyczaj te programy chcą mieć dostęp, do naszej książki telefonicznej, co nie zawsze jest bezpieczne i raczej nie zalecane. Być może nikt tych informacji nie będzie przetwarzał, natomiast lepiej dmuchać na zimne.

Drugą opcją, jest po prostu skorzystanie z możliwości, które oferuje nam nasz telefon. Wystarczy wejść w nasz spis numerów i przejść do opcji. Tam znajdziemy taką funkcję, jak kopiowanie kontaktów na kartę sim, którą posiadamy. Po skopiowaniu wystarczy przełożyć kartę do telefonu, który od teraz będziemy używać. Czasami wystarczy samo włożenie karty i już numery pojawią się w książce. Jeżeli tak się nie stanie, należy je zaimportować. W tym celu również trzeba udać się do opcji książki telefonicznej i znaleźć odpowiednią funkcję.

Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne, ponieważ nikomu nie udostępniamy naszych numerów, operacja odbywa się jedynie w obrębie dwóch komórek i naszej karty sim. Nie jest to też trudne, więc większość użytkowników powinna sobie bez problemu z tym poradzić, nie tracąc kontaktu z bliskimi.
Teraz gdy już wiemy jak przenieść kontakty z telefonu na telefon, wystarczy wybrać opcję, która będzie dla nas lepsza i brać się do przenoszenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak gotować grzyby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here