Tapetowanie na własną rękę jest trudnym zadaniem. Zacząć musimy, od wyboru odpowiedniej tapety. Rozróżniamy dziesięć rodzajów tapet: tapety winylowe, tapety papierowe, z włókna szklanego, korkowe, tapety na flizelinie, fryzy, tapety z materiału i tapety korkowe.

Rodzaje tapet

jak położyć tapetęTapety papierowe najlepiej malować farbą akrylową. Można ją malować wielokrotnie. Poznanie rodzaju tapet ułatwi nam wybór. Za pomocą tapety, można błyskawicznie dokonać efektownej metamorfozy wnętrza. Dziś producenci oferują tapety nie tylko do pokoju i przedpokoju. Możemy kupić tapety do kuchni, a nawet do łazienki. Wzory tapet są bardzo różnorodne. Kiedy, dokonamy już wyboru zostaje tylko pytanie, jak położyć tapetę. Położenie tapety jest szybką metodą dekoracji ścian. Unikamy remontu i bałaganu z nim związanym. Wypukłe tapety idealnie pokrywają nierówności naszych ścian. Są wykonane z kilku warstw papieru.

Jak położyć tapetę?

Jak położyć tapetę, może doradzić nam sprzedawca w sklepie. Pomoże dobrać odpowiedni klej, nożyczki, nożyk do papieru i gumowy wałek do dociskania. Podłoże na które, chcemy podłożyć tapetę, musi być czyste, suche i chłonne. Dokładnie mierzymy powierzchnię, na którą chcemy położyć tapetę. Na jedne tapety nanosimy klej, przy innych nakładamy klej bezpośrednio na ścianę. Klej na tapetę nanosimy od środka. Bardzo ważne jest równe nałożenie tapety. Uważajmy, aby nie powstały pęcherzyki powietrza. Pierwszą rolkę najlepiej nałożyć za pomocą poziomicy. Wycieki kleju natychmiast wycieramy czystą wilgotną ścierką. Klej nie zostawia śladów. Pomieszczenia, które tapetujemy nie mogą być, przegrzane ani wietrzone. Klej potrzebuje odpowiednią ilość czasu na wyschnięcie. Temperatura pomieszczenia powinna wynosić od piętnastu do dwudziestu stopni. Tapet nie musimy kłaść na wszystkich ścianach. Wszystko zależy od naszego pomysłu na aranżację wnętrza. Przed tapetowaniem warto sprawdzić, czy kupiliśmy odpowiednią ilość rolek. Przy tapetach wzorzystych nie możemy pomylić góry z dołem. Znając wszystkie techniki samodzielnego tapetowania, cały proces będzie krótki a efekt wspaniały. Tapeta może odmienić wygląd pomieszczenia w kilka godzin. Nie musimy, zatrudniać fachowców. Satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy jest niezastąpiona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here