Dbanie o urodę jest dla wielu kobiet oraz mężczyzn jednym z najważniejszych zajęć dnia codziennego. Obecnie panujące trendy sprawiają, iż każdy z nas chce czuć się pięknym, zadbanym, po prostu chce podobać się innym. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne dlatego, iż każdy woli być akceptowanym zamiast wyszydzanym. Naturalnym zatem staje się troska o estetyką zewnętrzną, ta z kolei zaczyna się od czubka naszego palca a dokładniej paznokcia.

Drogie panie czyż nie zwracacie uwagi na męskie paznokcie podczas pierwszego spotkania? Żadna kobieta nie lubi widzieć nie zadbanych męskich paznokci (obgryzanych, źle obciętych). Drodzy Panowie czyż nie wolicie całować pięknych dłoni, zdobionych dobrze zrobionym manicurem, świetnie obciętymi, pomalowanymi paznokciami? Odpowiedzi na te pytania są oczywiste. Każdy lubi piękne paznokcie, powstaje jednak pytanie jak obcinać paznokcie?

Jak obcinać paznokcie?

Jak obcinać paznokcie?Sposobów mamy kilka cążki, nożyczki, pilnik. Jednak w każdym przypadku należy pamiętać o nadaniu właściwego kształtu paznokciom oraz o umiejętnym przycinaniu by zapobiec wrastaniu paznokcia.

Aby paznokcie były idealnie obcięte w przypadku cążków i nożyczek pamiętaj że:

  • ważne jest by dobrać je do rozmiaru paznokcia;
  • lepiej zainwestować w cążki ze stali chirurgicznej;
  • warto zwracać uwagę na certyfikaty jakości i bezpieczeństwa;
  • ale przede wszystkim paznokcie należy obcinać wyłącznie ostrymi cążkami.

Natomiast wybierając pilniki należy dokładnie przyjrzeć się gradacją im mniejsza gradacja tym pilnik będzie grubszy. Stosowanie tej metody jest nieco bardziej pracochłonne i czasochłonne, ponieważ warto stosować kilka różnych pilników. Piłujemy paznokcie od ziaren grubszych do takich , które służą jedynie do wygładzenia płytki.
Obcinanie paznokci przy pomocy pilników jest polecane głównie do dłoni, natomiast jeśli chcemy skrócić paznokcie u stóp najlepszą opcją będzie zainwestowanie w cążki dobrej jakości.

Zatem podsumujmy jeśli chcemy mieć pięknie obcięte paznokcie musimy zdecydowanie postawić na wybór odpowiedniej metody jego skracania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here