Agroturystyka, znana w Polsce jako wczasy pod gruszą, to popularna forma wypoczynku, w warunkach zbliżonych do wiejskich. Wypoczynek w agroturystyce polega na wykorzystaniu walorów krajobrazu wiejskiego oraz uatrakcyjnieniu turystom pobytu, poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach w gospodarstwie.

Agroturystyka – miejsce przyjazne dzieciom

Agroturystyka często wybierana jest przez rodziny z dziećmi. Przyjazne otoczenie, zdrowe jedzenie oraz czyste powietrze, to czynniki decydujące o popularności tej formy wypoczynku. Rodziny mieszkające na co dzień w mieście, pragną dostarczyć swoim pociechom choć chwilową odskocznię od industrialnego otoczenia, pełnego spalin i zanieczyszczeń.

Agroturystyka w Wielkopolsce

Wielkopolska jest atrakcyjnym obszarem, na terenie którego działa wiele ośrodków agroturystycznych. Ten rolniczy zakątek na mapie Polski, bogaty jest w ogromne obszary pół uprawnych, lasów oraz czystych i pięknych jezior. Liczne zabytki znajdujące się na terenie Wielkopolski stanowią dużą atrakcję pośród przejezdnych. Możliwość wypożyczenia rowerów i udanie się na przejażdżkę śladem drewnianych kościółków zbudowanych w tym województwie pozwoli nie tylko spędzić czas z najbliższymi, ale i poznać fragment naszej barwnej historii.

Zwierzęta w gospodarstwie agroturystycznym

Przyjazne dzieciom ośrodki agroturystyczne coraz częściej decydują się na hodowlę zwierząt. Poza zwierzętami gospodarczymi, które pomagają w utrzymaniu gospodarstwa, dzieci mogą liczyć na zaprzyjaźnienie się chociażby z końmi. Coraz więcej właścicieli decyduje się na zatrudnienie osób, które prowadzą lekcje jazdy konnej. Nierzadko jest to jedyne miejsce, w którym nasze dziecko może skorzystać z takiego przywileju. Otoczone przez kury, krowy, coraz częściej lamy oraz strusie, mogą poznać zwyczaje tych stworzeń. Poprzez kontakt ze zwierzętami, dzieci nabywają empatii oraz uczą się odpowiedzialności, wykonując podstawowe prace przy zwierzętach. Dlatego uważamy, że agroturystyka i zwierzęta to dobre połączenie.

Decydując się na wypoczynek w agroturystyce możemy liczyć na prawdziwy odpoczynek. Życzliwi właściciele na dworze Debogora, służący radą, zapewnią liczne atrakcje, dzięki którym wakacje na długo zapadną w pamięci wszystkim członkom rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here