Pompy olejowe

0
1123

Do transportu różnorodnych cieczy, a zwłaszcza nietypowych, najbardziej nadają się pompy zębate. Mogą transportować na przykład czekoladę, melasę, oleje jak również paliwo. Pompy zębate do oleju wykonane są z żeliwa, bądź stali nierdzewnej. Mogą transportować masę nawet do 80000 mPas. Urządzenie takie może być wykorzystane jako pompa do przepracowanego oleju lub zębata pompa oleju hydraulicznego.

Pompy zębate to urządzenia, które swoimi zaletami przewyższają stosowanie pomp wirnikowych. Mogą pompować wysoko lepkie ciecze. Kontrola przepływu jest tu bardzo łatwa. Wydajność pompy zębatej jest zależna tylko od szybkości, a nie od ciśnienia. Ponadto w pompie takiej można bez problemu zmieniać kierunek ze ssania na tłoczenie. Budowa pomp zębatych jest prosta, ale oczywiście stale modernizowana.

Pompy zębate używane są w wielu dziedzinach przemysłu. Dzięki możliwości przetransportowywania gęstych cieczy, stosowane są w przemyśle spożywczym. Ceny pomp zębatych zależą od ich wielkości, co wiąże się z wydajnością. Zawierają się w przedziale 200 – 500 zł. Dzięki zastosowaniu zębatek zewnętrznych i wewnętrznych pompa oleju elektryczna, transportując przepracowany olej, zwierający niewielkie cząstki spokojnie sobie z tym poradzi. Transportowanie przez pompę gęstego oleju, to nie problem. Podczas pracy pompy zębatej nie następuje pulsacja przepływającej cieczy. Pracując na niskich czy wysokich obrotach pompa nie emituje dużego hałasu. Rewelacją jest to, że pompa może transportować nawet asfalt.

Wprowadzenie na rynek pompy zębatej to rewolucja w tej dziedzinie. Pompy wirnikowe, choć powszechnie stosowane, nie posiadają tych zalet, co ich zębate siostry. Zwiększenie popularności pomp zębatych to tylko kwestia czasu. Ich wszechstronne zastosowanie przysporzy producentom wielu klientów. Przemysł samochody i jego pokrewne gałęzie już od dawna stosują ten rodzaj pomp. Pracownicy tego resortu wyrażają się o nich w samych superlatywach. Inżynierowie stele ulepszają modele pomp zębatych, co tylko zwiększy na nie popyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here