Oczyszczenie skóry jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który powinien być wykonywany każdego dnia. Nie powinniśmy ograniczać się jedynie do oczyszczania twarzy, ale całego ciała. Twarz, wymaga jednak stosowania innego rodzaju preparatów, niż reszta ciała. Cera, z której powierzchni usunięty są zanieczyszczenia środowiskowe, co, resztki makijażu, pod, jest gotowa do na dalsze zabiegi nawilżające, odżywcza oraz występujące. W jaki sposób oczyścić cerę wrażliwa i alergiczną? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/delikatne-oczyszczanie-cery-wrazliwej-i-alergicznej/ 

Oczyszczanie cery – najczęstsze błędy 

Każdy rodzaj cery wymaga codziennego czyszczenia, ponieważ w innym wypadku pory zostają zablokowane, skóra nie będzie mogła oddychać, a substancje nawilżające i odżywcze, zawarte w preparatach pielęgnacyjnych, nie będą mogły skutecznie się wchłonąć i działać tak, jak powinny. Co więcej resztki zanieczyszczeń mogą powodować nieprzyjemne podrażnienia i doprowadzać do powstawania wyprysków. Najlepszym sposobem na uniknięcie wszystkich tych kłopotów i dolegliwości skórnych, jest dokładne oczyszczenie. Z pozoru ten prosty i rutynowy zabieg, bardzo często wykonywany jest błędnie. Jakie błędy są najczęściej popełniane? 

Zbyt mocne oczyszczenie skóry 

Należy pamiętać o tym, że dokładne oczyszczenie to nie to samo, co oczyszczenie agresywne. Należy wyobrazić sobie, że nasza cera jest jak kwiat, o którego urodę dbamy i chcemy się troszczyć. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że jego płatki są bardzo delikatne i bardzo łatwo jest je uszkodzić. Dlatego teraz, a szczególnie ta wrażliwa i skłonna do alergii, nie powinna być traktowana mocnymi i wysuszający mi preparatami, czy gruboziarnistymi peelingami. Kiedy po czyszczeniu skóra jest zaczerwieniona, ściągnięta oraz sucha i piecze, oznacza to że czyszczenie było zbyt agresywne. Lepiej jest wybrać kilka skutecznych, ale jednocześnie delikatnych preparatów, które nie naruszają naturalnej warstwy ochronnej skóry. 

Źle dobrane produkty do oczyszczania twarzy 

Wielokrotnie dało się usłyszeć, że podczas kupowania preparatów do czyszczenia i pielęgnacji skóry, produkty okazały się być nietrafione. Kiedy w grę wchodzi skóra wrażliwa, Jest to szczególnie ważne, aby unikać używania zwykłych mydeł, oraz preparatów zawierających perfumy i barwniki. Jeżeli posiadamy cerę wrażliwą, wówczas konieczne jest wybrać preparaty stworzone z myślą właśnie o potrzebach takiego rodzaju skóry. 

Odpowiednio dobrany tonik to podstawa 

To niech jest specjalistycznym preparatem, którego zadaniem nie jest oczyszczenie skóry, ale przywrócenie jego właściwego ph. Obecnie wybór toników jest na tyle szeroki, że możemy wybierać dla siebie produkty, które nie tylko przywracają skórze równowagę, ale posiadają wiele dodatkowych korzyści. Musimy pamiętać też, że po każdym zabiegu oczyszczającym powinniśmy nawilżyć skórę odpowiednio dobranym kremem, dzięki czemu nasza cera pozostanie jędrna i promienna przez długi czas. 

Zobacz też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/swiatlo-niebieskie-czym-jest-i-jak-nam-szkodzi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here