Czy wiesz, że różne schorzenia można leczyć solą? Tak, ta innowacyjna metoda staje się coraz bardziej popularna. Na czym polega więc jej działanie? Jak przebiega haloterapia? Dowiecie się tego z naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/haloterapia-wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-leczeniu-sola/

Na czym polega haloterapia?

Haloterapia polega na wykorzystaniu leczniczych właściwości soli. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa halo, które oznacza właśnie sól. Nie jest to żadna nowość dla medycyny. Lecznicze właściwości soli były znane i wykorzystywane już przed tysiącami lat. Dziś jest głównie wykorzystywana w różnego rodzaju uzdrowiskach i sanatoriach. Jej niewątpliwą zaletą jest naturalne działanie i brak skutków ubocznych.

Same zabiegi mogą występować w różnej formie. Najpopularniejszą z nich są niewątpliwie kąpiele w słonej wodzie. Pomagają one złagodzić choroby układu oddechowego, a także łuszczycę czy łojotokowe zapalenie skóry. Jednak z takich kąpieli nie mogą korzystać osoby, które zmagają się ze stanami zapalnymi, ranami pooperacyjnymi czy też ropnymi zmianami skórnymi.

Innym rodzajem haloterapii jest wdychanie powietrza z suchym aerozolem solnym, które wspomaga układ oddechowy oraz krążenie krwi, krenoterapia, polegająca na piciu wody solankowej, co z kolei wzmacnia układ pokarmowy oraz moczowy, a także płukanie różnych części ciała w słonej wodzie. Płukanki solne leczą wiele różnych schorzeń, w tym także zapalenie zatok.

Jakie są zalety haloterapii?

Haloterapia jest takim zabiegiem, z którego zdecydowanie warto skorzystać, jeśli zmagamy się z różnego rodzaju dolegliwościami. Na pierwsze efekty oczywiście trzeba będzie poczekać, jednak regularność i samodyscyplina sprawią, że poszczególne układy naszego organizmu zaczną pracować o wiele lepiej niż dotychczas.

Wśród najważniejszych zalet haloterapii możemy jednak wymienić:

  • możliwość wyleczenia przewlekłego zapalenia gardła, oskrzeli, płuc, jamy ustnej,
  • wsparcie w zmaganiach z astmą oskrzelową lub chorobami krtani,
  • łagodzenie objawów alergii,
  • wsparcie w walce z nadciśnieniem,
  • wspomaganie układu krążenia, oddechowego i pokarmowego – w zależności od tego, jaki rodzaj haloterapii zastosujemy.

Ponadto haloterapia ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Wzmacnia też jego odporność oraz znacznie redukuje objawy stresu. Jest doskonałą formą leczenia. Jest naturalna, bezinwazyjna i komfortowa.

Zobacz też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/laminacja-brwi-na-czym-polega-ten-zabieg/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here