W obecnych czasach istnieje zdecydowana preferencja w stronę włosów prostych. Większość stylizacji i najbardziej modnych fryzur prezentuje się najlepiej jeżeli włosy są wyprostowane. Z tego też powodu coraz to więcej osób decyduje się na częste prostowanie swoich włosów i to nawet tak często jak codzienne. Często osoby te nie mają naturalnie kręconych włosów, po prostu włosy ich układają się w strukturę fali, która mogłaby łatwo zepsuć efekt, jaki powinna mieć dana fryzura.

Prostownica do włosów

Prostowanie włosów jest bardzo proste. Wymaga tylko jednego urządzenia, jakim jest prostownica. Prostownica jest obecnie dostępna w niemalże każdym sklepie, począwszy od niektórych drogerii, a skończywszy na supermarketach lub sklepach ze sprzętem elektronicznym. Jednakże należy pamiętać, że urządzenie to działa na zasadzie ogrzewania włosa, tym samym zmuszając go do zmiany jego oryginalnej struktury. Jeżeli zabieg taki powtarzany jest bardzo często, może doprowadzić do pewnych zmian w tym, jak wygląda struktura włosa i tym samym, jak prezentują się same włosy danej osoby. Z tego też powodu coraz to więcej prostownic wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, których zadaniem jest zmniejszenie negatywnego wpływu jakie ma prostowanie włosów na same włosy.

Dodatkowe funkcje w prostownicy

Te dodatkowe funkcje, w jakie można wyposażyć prostownice, mogą być bardzo różne. Do najprostszego z nich jest możliwość ustawienia temperatury, do której chcemy rozgrzać prostownicę zanim się ją użyje. Pozwala to kontrolować jak intensywnym ciepłem działamy na włosy, chociaż oczywiście obniżanie temperatury sprawia, że prostowanie zajmuje więcej czasu i może dawać mniej udane efekty.

Jonizacja w prostownicy

Inną funkcją, którą może pochwalić się coraz to więcej prostownic jest jonizacja w prostownicy. Na czym polega jonizacja w prostownicy i dlaczego może okazać się tak bardzo potrzebna? Otóż jak można dosyć łatwo sobie to wyobrazić, prostowanie włosów może prowadzić do ich intensywnego elektryzowania się. Zjawisko te jest bardzo denerwujące już podczas samego prostowania, utrudniając jego przebieg. Jednocześnie problemem jest to, że naelektryzowanie może utrzymywać się znacznie dłużej, nawet po zakończeniu prostowania. Dlatego też jonizacja w prostownicy jest tak potrzebna. Pozwala wpłynąć pozytywnie na samą płytkę włosa, powodując jej zamknięcie i uniemożliwiając naelektryzowanie włosa. Sprawia to, że same prostowanie jest znacznie bardziej przyjemne i ułatwione. Jednocześnie włosy wyglądają na gładsze i znacznie mniej narażone na zniszczenia.

Jonizacja w prostownicy jest dostępna w wielu najnowszych modelach prostownic. Wiąże się oczywiście z nieco podwyższoną ceną za urządzenie, ale w wielu przypadkach jest to inwestycja całkowicie warta wydanych pieniędzy. Ostatecznie włosy są nie tylko proste, ale i piękne i gładkie. Dlatego też jeżeli ktoś chce uzyskać najlepszy z możliwych efektów prostowania, jonizacja w prostownicy może być drogą, aby można było osiągnąć wymarzony efekt!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here