Jakie cechy powinna mieć karma hypoalergiczna dla psa?

0
519

Alergia pokarmowa to niestety częsta przypadłość naszych domowych pupili. Wiele psów cierpi z powodu dolegliwości żołądkowych lub skórnych, które są efektem uczulenia na jeden (a czasem kilka) składników pożywienia. Właśnie w takim przypadku należy koniecznie sięgnąć po karmę hipoalergiczną, która pozwoli uniknąć tych przykrych dolegliwości.

Jak rozpoznać alergię pokarmową?

Alergie pokarmowe zazwyczaj przyjmują formę reakcji skórnych. Psy, które cierpią z ich powodu, odczuwają swędzenie i bardzo wysoki dyskomfort skóry, dlatego często drapią się w miejscu, w którym występuje taka dolegliwość. Może być usytuowana przy pysku, ale też na innych obszarach ciała.

W efekcie intensywnego drapania mogą pojawić się na skórze psa przerzedzone miejsca, w których nie ma sierści, a nawet zadrapania i rany, które są potencjalnym źródłem zakażenia.

Nieco rzadziej pojawiają się problemy związane z układem pokarmowym, na przykład biegunki, ale one również mogą wystąpić. Każdy taki symptom należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem weterynarii, ale też warto jak najszybciej usunąć z psiej diety alergen.

Smaczna karma hypoalergiczna dla psa

Jeśli nasz czworonóg cierpi na alergię, powinniśmy zawsze wybierać dla niego karmy bezzbożowe całkowicie bez kurczaka, które redukują szansę na wywołanie uczulenia przez dwa najczęstsze alergeny. Są one doskonałym rozwiązaniem już na etapie diagnostyki, ponieważ pozwalają ocenić, czy rzeczywiście problemy mają charakter uczulenia – jeśli po odstawieniu starej karmy i zmianie na hipoalergiczną problemy ustępują, jest praktycznie pewne, że mieliśmy do czynienia z alergią.

Karmy hipoalergiczne przygotowywane są z jak najbezpieczniejszych dla zwierząt rodzajów mięs, a także mogą poszczycić się różnymi smakami. Dzięki temu z łatwością można wybrać dla swojego psa taką, jaka będzie dla niego zarówno zdrowa, jak i apetyczna.

Odpowiednio zbilansowana

Karma hipoalergiczna, podobnie jak wszystkie inne rodzaje karmy dla zwierząt, powinna być dobrze zbilansowana i dopasowana do potrzeb zwierzęcia. Dlatego też na rynku istnieje wiele ich rodzajów, uwzględniających takie cechy psa jak jego wiek czy aktywność. Każda z nich posiada szereg witamin i minerałów, a także odpowiednie proporcje między białkami, tłuszczami a węglowodanami, co ułatwia dopasowanie jej w taki sposób, aby pies zawsze mógł się cieszyć wysoką aktywnością i doskonałym zdrowie.

Wygodna do podawania i przechowywania

Kolejną ważną cechą dobrej karmy hipoalergicznej jest jej wygodna forma, która ułatwia właścicielowi zarówno przechowywanie, jak i podawanie jedzenia. Dlatego też wiele karm hipoalergicznych występuje w formie wygodnych, suchych granulek, które mają długi termin ważności i są bardzo łatwe do odmierzania za pomocą specjalnego kubeczka. Dzięki temu niezależnie od miejsca pobytu możemy szybko nakarmić psa – zarówno w domu, jak i podczas podróży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here