Odchudzanie to temat popularny nie tylko wśród młodych ludzi, ale także u tych nieco starszych. Zrzucanie zbędnych kilogramów powinno być rozłożone w czasie, żeby nie dopuścić do tak zwanego efektu jojo. Polega on na tym, że po restrykcyjnych dietach szybko wracamy do dawnych nawyków żywieniowych, a stracone kilogramy powracają w bardzo krótkim czasie. Dlatego warto odchudzać się z głową. Po czterdziestym roku życia zwalnia metabolizm, a co za tym idzie potrzebujemy mniej kalorii w ciągu dnia.

Jak schudnąć po 40?

Jak schudnąć po 40Z racji tego, że w tym wieku metabolizm może zwalniać powinniśmy jeść mniej kalorii niż dotychczas. Pierwszym krokiem do schudnięcia jest właśnie wprowadzenie prawidłowej diety. Przede wszystkim skupmy się na kaloryczności potraw, które spożywamy. Ograniczmy tłuste potrawy i słodycze do minimum. Już dzięki tej zmianie możemy sporo schudnąć. Dodatkowo warto policzyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Pomocny będzie kalkulator dostępny w internecie, który policzy wszystko za nas. Dzięki temu będziemy wiedzieć ile kalorii możemy spożywać dziennie, żeby schudnąć. W liczeniu pomocne będą różnego rodzaju aplikacje na telefon. W łatwy sposób wprowadzimy tam produkty, które jemy w ciągu dnia i na bieżąco będziemy mogli kontrolować ile jeszcze możemy zjeść.

W odchudzaniu bardzo ważna jest aktywność fizyczna

Bez względu na wiek musimy ćwiczyć fizycznie i więcej się ruszać w ciągu dnia, żeby schudnąć. Możemy udać się na siłownię, gdzie wykonamy różnego rodzaju ćwiczenia angażujące wszystkie partie mięśniowe. Ćwiczenia siłowe są ważne ponieważ rozwijają nasze mięśnie, a większą ilość tkanki mięśniowej to więcej kalorii, które możemy zjeść w ciągu dnia bez ryzyka przytycia. Do treningów siłowych warto dodać ćwiczenia cardio. Jest to trening wykonywany w umiarkowanym tempie przez dłuższy czas. Przykładowe ćwiczenia cardio to bieganie, skakanie na skakance lub jazda na rowerze. Ćwiczenia pozwolą nam spalić większą ilość kalorii, co pozwoli nam na zjedzenie raz w tygodniu jakiejś niezdrowej przekąski.

Pomocne w odchudzaniu mogą być spalacze tłuszczu, które kupimy w sklepie z odżywkami dla sportowców lub w aptece. Musimy stosować się do dawkowania na opakowaniu, ponieważ zbyt duża dawka może nam zaszkodzić, a zbyt mała nie przyniesie żadnego efektu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here