Zmiana fryzury, może się czasem wydawać dość trudnym zadaniem. Nie do każdej urody bowiem, będzie pasowało wybrane cięcie czy odcień włosów. Tak właśnie jest w przypadku osób, które posiadają prostokątny kształt twarzy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/czym-cechuje-sie-twarz-prostokatna/

Twarz prostokątna – czym się charakteryzuje?

Twarz prostokątną zalicza się do jednych z najbardziej pożądanych kształtów twarzy. Uważa się, że jest ona proporcjonalna i symetryczna, a ponadto optycznie wysmukla twarz.

Najbardziej charakterystyczne cechy twarzy prostokątnej to przede wszystkim: wysokie czoło, prosta linia włosów, płaskie i wydłużone policzki. Osoby o prostokątnym kształcie twarzy, często również posiadają kanciasty i szeroki podbródek. Właśnie dlatego, najlepszym rozwiązaniem będą fryzury, które optycznie skrócą i poszerzą twarz, a przy tym zasłonią jej kanciaste kontury.

Fryzury do twarzy prostokątnej

Właścicielki prostokątnej twarzy, najkorzystniej będą wyglądały we włosach średniej długości. Zbyt długa fryzura, mogłaby jeszcze bardziej wydłużyć twarz, co mogłoby niekorzystnie wyglądać. W tym przypadku, świetnym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju boby. Fryzura ta nada włosom objętości, a samą twarz przybliży do owalnego kształtu, który jest najbardziej pożądanym.

Jeżeli chodzi o inne fryzury, to zalecane są również pofalowane krótkie lub półdługie włosy. Fale lub kręcone włosy, również nadadzą im objętości. Jeżeli ma się ochotę na większy eksperyment, to można pocieniować swoje włosy.

Osoby, które mają prostokątny kształt twarzy, powinny unikać zbyt prostych i za długich włosów. Nie powinno się również wiązać lub spinać włosów na czubku głowy. Należy pamiętać przede wszystkim, o nie za dużym eksponowaniu całej twarzy. W tym przypadku, włosy powinny być postrzępione lub wycieniowane, a nie obcięte w linii prostej.

Świetnym dopełnieniem odpowiednio dobranej fryzury, będzie także makijaż, który wymodeluje twarz.

Przeczytaj też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/radykalna-zmiana-koloru-wlosow-jak-zrobic-to-dobrze/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here