Przewóz produktów żywnościowych charakteryzuje się dużymi obostrzeniami. Transport czy przechowywanie powinien zapewniać maksimum higieny. Ciężarówki transportujące owoce czy warzywa muszą być wyposażone w chłodnie utrzymującą odpowiednią temperaturę. Odpowiednie zabezpieczenie towaru zapewnia świeżość oraz bezpieczeństwo.

Drewno czy plastik?

Pojemniki przystosowane do przewozu jak i składowania owoców najczęściej wykonane są z drewna lub plastiku. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się innymi zaletami i wadami. W przypadku transportu owoców, które mogą łatwo zostać uszkodzone podczas jazdy samochodem, wykorzystywane są specjalne skrzynie. Skrzyniopalety na jabłka gwarantują bezpieczny przewóz, ale również przechowywanie. Takie pojemniki są specjalnie przystosowane do kontaktu z owocami czy warzywami. Drewno uznawane jest za bardziej tradycyjny materiał, jednak o drewniane elementy należy odpowiednio dbać.

Bez tego drewno szybko ulega uszkodzeniu. Tworzywa sztuczne sprawdzają się w tym przypadku lepiej – są łatwe do utrzymania w czystości, nie należy o nie specjalnie trwać. Dodatkowo każda paleta czy skrzynia ma dokładnie te same wymiary, co ułatwia ich ładunek. Plastikowe skrzynie na jabłka są odporne również na niesprzyjające warunki atmosferyczne – mróz czy deszcz nie wnika w głąb takiego pojemnika, co niestety ma miejsce w przypadku drewna. Wpływa to na jakość – drewniana skrzynia będzie już mocno wyeksploatowana, z kolei taka z którą styczność miała wilgoć czy opad, szybko spróchnieje lub stanie się siedliskiem dla bakterii. To z kolei zagrożenie dla towaru oraz finansów. Warto również wiedzieć, że materiały wpływają również na cenę produktu – trwalszy plastik jest nieco droższy niż mniej wytrzymałe drewno.

Najlepsze paleto pojemniki

Wybór produktu może okazać się kluczowy dla kondycji finansowej firmy. Często młode przedsiębiorstwa decydują się na droższe rozwiązania, które będą służyły dłuższy czas. Choć może wydawać się, że korzystniejsze będzie rozwiązanie tańsze, wybór droższego lecz bardziej solidnego materiału przyniesie więcej zysku kiedy spojrzy się na to długoterminowo. Najlepsze paleto pojemniki na jabłka charakteryzują się wysoką jakością i zapewniają najlepsze bezpieczeństwo dla towaru.

Przed decyzją warto zapoznać się z różnymi ofertami. Sprawdzony producent cieszy się zaufaniem, a dzięki zebranemu doświadczeniu jest w stanie maksymalnie ułatwić użytkowanie produktów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here