Bardzo często zdarza się, że siedząc w gronie znajomych czy rodziny, schodzimy na temat premier kinowych, tego co warto zobaczyć na Netflixie, albo co ostatnio fajnego leciało w telewizji. Zdarza się także, że ktoś zadaje pytanie bezpośrednio i rzuca „No dobra, a jakie polecacie komedie?” albo „Ja najbardziej lubię oglądać dramaty psychologiczne, znasz może jakiś fajny?”. Wiele filmów komediowych to raczej znane produkcje, ale przecież zawsze zdarzy się ktoś wśród znajomych, który powie, że nigdy nie widział Titanica, albo Króla Lwa. Jakie są najlepsze komedie kina polskiego i światowego? Co polecić znajomym? Poniżej znajdziesz miniranking i sugestie.

Jakie polecacie komedie?

Jakie polecacie komedieNietykalni

Ten francuski film z 2011 roku zauroczył cały świat. Historia bogatego i sparaliżowanego Philippe i jego wesołego opiekuna Drissa wzrusza i bawi do łez. Ponadto można go oglądać zdecydowanie więcej niż jeden raz.

Green Book

To amerykański film, który według krytyków skorzystał na popularności Nietykalnych, ponieważ schemat jest podobny. Bogaty facet i jego nie zawsze bystry kierowca stają się najlepszymi przyjaciółmi, a my im w tym procesie towarzyszymy. Przy tym filmie śmiać będziecie się naprawdę głośno.

Pół żartem, pół serio

A może klasyk z 1959 roku z Marilyn Monroe w roli głównej? Faceci przebrani za kobiety, zalecający się do koleżanki z zespołu nie mogą nie bawić!

Seksmija

Mówiąc o komediach ciężko nie wspomnieć też o polskim filmie Juliusza Machulskiego, który zna chyba każdy. Warto go sobie jednak czasem przypomnieć.

Kac Vegas

Tego filmu raczej nie obejrzymy w rodzinnym gronie z dziećmi, ale za to będziemy tarzać się ze śmiechu, obserwując w jak niebezpiecznym kierunku może zmierzać niewinny wieczór kawalerski.

Za jakie grzechy dobry boże

Wyobrażacie sobie być zagorzałymi katolikami, mieć 4 córki i widzieć jak każda z nich wychodzi za faceta innego wyznania? Właśnie w takiej sytuacji znajdują cię Claude i Marie, którzy nie mogą patrzeć na wybory swoich córek. Obejrzyjcie, a nie pożałujecie!

Komedie mają swoją cudowną specyfikę, że można je oglądać wielokrotnie i nigdy się nie nudzić. Zwłaszcza jeśli są w niej zawarte liczne, naprawdę dobre dowcipy. A wy? Jakie polecacie komedie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here