Nowoczesny zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy umożliwia bezpieczne przechowywanie oraz transport paliw. Wykonane z tworzywa sztucznego pojemniki są niezastąpione w zakładach przemysłowych, firmach transportowych oraz w dużych gospodarstwach rolnych.

Zalety zbiorników dwupłaszczowych

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe wyprodukowane w nowoczesnej technologii znacznie ułatwiają obsługę substancji niebezpiecznych w zakresie przechowywania oraz transportu. Pojemniki posiadają zawory, które są kompatybilne z wieloma złączkami. Otwór wlewu zamontowany na górze pojemnika pozwala na swobodne tankowanie oraz czyszczenie wnętrza kontenera. Natomiast ukośne dno daje możliwość dokładnego opróżnienia całego zbiornika przed kolejnym napełnieniem.

Jak jest zbudowany zbiornik na olej napędowy?

Pojemnik na substancje niebezpieczne musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Zbiornik dwupłaszczowy najczęściej wytwarzany jest z tworzyw sztucznych lub metalu. Tworzywa sztuczne nie ulegają korozji i można z nich tworzyć kontenery modułowe, które znacznie zwiększają wygodę użytkowania. Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy składa się z dwóch ścian – wewnętrznej i zewnętrznej. Ściana zewnętrzna pełni funkcję retencyjną. Między dwoma warstwami jest miejsce na umieszczenie wszelkich instalacji oraz urządzeń pomiarowych, które mają zapewnić bezpieczne przechowywanie płynów.

Transport substancji niebezpiecznych

Kontenery modułowe znacznie ułatwiają transport. Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe można ustawiać jeden na drugim, dzięki temu zyskuje się dużą oszczędność powierzchni. Pojemniki mogą być używane w transporcie samochodowym, kolejowym oraz morskim. Wysokiej jakości tworzywo, z którego wytwarza się zbiorniki daje gwarancję stuprocentowego bezpieczeństwa i szczelności. Każdy wyciek paliwa niesie za sobą poważne konsekwencje dla środowiska.

Czy paliwo można trzymać w zwykłym pojemniku?

Zgodnie z normami polskimi i europejskimi większe ilości paliwa muszą być przechowywane w pojemnikach z odpowiednimi atestami. Zbiornik dwupłaszczowy wyprodukowany przez specjalistyczną firmę daje pewność, że wszystkie wymagane wytyczne zostały zachowane. Dostawca paliw ma obowiązek sprawdzić pojemnik, do którego przelewa olej napędowy, jeśli zbiornik jest nieodpowiedni nie może zostać użyty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here