Rower pozostaje wciąż pojazdem ponadczasowym, jeżdżą na nim ludzie w różnym wieku i o różnym wzroście i masie ciała. Dobry rower musi być wygodny dla rowerzysty, istotne jest, jaki rozmiar ramy rower posiada. Na zagadnienie ramy do roweru należy zwrócić baczna uwagę, poświęcić mu trochę czasu.

Jaki rozmiar ramy?

Jaki rozmiar ramyGdy kupujemy nowy rower, sprzedawca może zapytać, jaki rozmiar ramy potrzebujemy. Warto być przygotowanym na taką ewentualność i skorzystać z rady eksperta. Może też pomóc w wyborze ramy jakiś doświadczony rowerzysta. Inny rozmiar ramy polecany jest dla mężczyzn, a inny dla kobiet. Ramy producentów rowerów różnią się swoimi parametrami, dlatego różne rowery inaczej zachowują się na trasie. Rama posiada swoją długość maksymalna i minimalną. Wysokość ramy ma zapewnić odpowiedni dystans między górną rurą ramy a kroczem. To ma pozwolić na bezpieczne zeskoczenie z roweru, bez przykrych konsekwencji. Ramy rowerów miejskich oraz górskich różnią się między sobą. W jeździe rowerem ważny jest również stopień nachylenia osoby jadącej rowerem. To też zależy w dużej mierze od rozmiaru ramy. Doświadczeni cykliści tak dobierają rowery, by czuć się na nich bezpiecznie, swobodnie i komfortowo. To jest w dzisiejszych czasach możliwe. Trzeba zawsze sprawdzać, podczas zakupu roweru, jaki rozmiar ramy pasuje do postury przyszłego rowerzysty.

Rowery dla dzieci

Osobny temat to rowerki dla dzieci, tu tez warto dobrze się orientować,jaki rozmiar ramy będzie pasował dla potomka. Również istotne jest, czy rowerem będzie jeździć dziewczynka, czy chłopczyk. Rozmiar ramy w rowerku dziecięcym jest ważny dla bezpieczeństwa dziecka, rama nie może być zbyt wysoka, ani zbyt niska. Dzieci dość szybko rosną, a wraz ze dodatkowymi centymetrami, konieczna jest często wymiana roweru dla dziecka. Wiąże się to z wydatkami, ale jest niezbędne, jeżeli chcemy, by dziecko bezpiecznie jeździło rowerem. Nie można ryzykować zdrowia swojego, a tym bardziej zdrowia małoletnich i należy zawsze dobrze zastanowić się podczas zakupu jednośladu. Jeżeli ktoś jest początkującym rowerzystą, nie powinien sam kupować roweru, należy przyjść do sklepu z osoba doświadczoną, która doradzi i pomoże w zakupie. Rower był i prawdopodobnie pozostanie jednym z najlepszych środków rekreacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here