Bajki dla dzieci to ważny element ich rozwoju, oczywiście jeśli dawkowane są w rozsądnych ilościach, zdarza się, że dziecko spędza bardzo dużo czasu przed telewizorem i zaniedbuje inne zajęcia oraz swój prawidłowy rozwój. Dzieci jednak uwielbiają bajki i nie trzeba ich w ogóle do tego zachęcać, mądrze wybrana bajka pozwoli dziecku nauczyć się niektórych zdolności interpersonalnych, a także nowych słów, czy też wyrażeń. Zdarza się tak, że nasze pociechy wzorują się na swoich ulubionych postaciach, niektórzy chłopcy przebierają się za supermana, a dziewczynki za księżniczki. Zdarzają się też sytuacje zabawne, dziecko po obejrzeniu bajki przychodzi do mamy i zadaje pytanie: mamo, jak zostać syreną?

Jak zostać syreną?

Jak zostać syrenąPytanie jest nieco dziwne i może początkowo wzbudzać nasze obawy, no bo co odpowiedzieć dziecku, które przed chwilą oglądało bajkę o perypetiach pięknej syreny Arielki i postanowiło zostać syreną! Nie należy wyśmiewać takiej dziewczynki, tylko spokojnie wytłumaczyć, że syreny nie istnieją i dziecko nie może stać się jedną z nich, bo jest to po prostu, fizycznie niemożliwe. Zwykle to wystarcza, żeby nasze dziecko poczuło się usatysfakcjonowane odpowiedzią i odeszło dalej bawić się swoimi zabawkami. Zdarza się jednak często, że córka nie daje za wygraną i zaczyna dopytywać: a dlaczego? I zaczyna się nudna dyskusja, która dla rodzica jest niezwykle męcząca i wręcz wyczerpująca psychicznie. Odpowiadamy spokojnie dziecku, a ono dalej zadanie te same, monotonne pytania o bycie syrenką.

Zabawa z dzieckiem

Co wtedy możemy zrobić, aby zyskać trochę spokoju oraz, aby dziecko czuło się ukontentowane? Otóż wtedy mówimy mu, że możemy się pobawić w małą syrenkę. Uszyć taki kostium jest bardzo łatwo, najprościej zszyć starą spódnicę, albo z nogawki naszych starych leginsów zrobić ogon. Myślę, że tak niewygodny strój błyskawicznie sprawi, że nasze dziecko przestanie chcieć zostać syreną. Cieszmy się, że pociecha ma bujną wyobraźnię. Można spokojnie wyszukać kolejną bajkę, która rozwinie nowe zainteresowania dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here