Avast jest jednym z najbardziej popularnych programów antywirusowych skierowanych na system operacyjny Windows od Microsofta. Avast Antivirus to program antywirusowy, którego producentem jest czeska firma Avast Software, działająca od roku 1991 Pierwsza wersja programu została opublikowana w roku 1988. Zapewne nieraz zadajecie sobie pytanie, jak wyłączyć avasta.

Jak wyłączyć avasta?

Jest to czynność banalnie prosta i wykonalna dla każdego przeciętnego użytkownika komputera. Wystarczy prawym przyciskiem kliknąć ikonę avasta, która znajduje się w prawym dolnym rogu naszego monitora. Następnie najeżdżamy na pozycje sterowanie osłonami Avast i lewym przyciskiem myszy wybieramy interesującą nas opcje.

Do wyboru mamy 4 opcje

  • Wyłącz na 10minut
  • Wyłącz na godzinę
  • Wyłącz do ponownego uruchomienia komputera
  • Wyłącz na stałe

Jak wyłączyć avasta?Osobiście nie polecam tego działania. Wyłączenie osłony antywirusowej może skończyć źle dla nas oraz naszego komputera. Możemy zainfekować nas komputer co może doprowadzić do nie odwracalnej utraty naszych danych. Nasz komputer może zostać przejęty przez hakera i nasze dane zostaną wykradzione. Niebezpieczne oprogramowanie może zostać zainstalowane i każdy nasz ruch będzie śledzony. Pamiętajmy również żebyśmy zawsze używali najnowszej wersji naszego antywirusa. Nie aktualizowany system operacyjny i oprogramowanie antywirusowe staje się łatwym celem cyberprzestępcy. Używanie antywirusa nigdy nie zabezpiecza nas w 100%. Pobierając z nieznanych źródeł jesteśmy bardziej narażeni na wirusy i robaki komputerowe.

Tylko mądry użytkownik komputera może czuć się bezpiecznie. Pamiętajmy ,że co tydzień powinniśmy przeprowadzać rutynową kontrolę komputera. Powinniśmy odpalić skanowanie naszego komputer a w celu wykrycia niechcianego oprogramowania. Sprawdzajmy, czy baza wirusów w naszym antywirusie jest aktualna. Hakerzy codziennie wymyślają nowe sposoby na atak naszych komputerów. Tylko czujny użytkownik jest w stanie obronić się przed tymi atakami. Pamiętajmy, że darmowe oprogramowanie antywirusowe nigdy nie daje nam 100% pewności bezpieczeństwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here