Coraz więcej osób decyduje się na opiekę nad własnym zwierzęciem rasowym. Powoduje to, że coraz częściej ludzie zwracają uwagę na pielęgnacja swoich pupili. Taki kotek czy piesek to często powód do tego, aby zgłaszać go na wystawach czy pokazach rasowych zwierząt. Zadbane rasowe zwierzęta również świetnie prezentują się na pamiątkowych fotografiach. Nic więc dziwnego, że popularność usług groomerskich w Polsce z roku na rok wzrasta. Powoduje to, że na rynku pojawia się coraz więcej tego typu fachowców. Jak wygląda praca osoby na stanowisku groomera? Przekonaj się sam!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-groomera/

Zawód groomer a, a weterynarz

W Polsce dosyć popularną nazwą, z którą możemy się spotkać zamiast groomera jest psi fryzjer lub kosmetyczka dla kota. Takie nazwy mają na celu łatwiej że przyciągnięcie klientów, którzy nie zawsze znają język angielski. Do głównych zadań takiego specjalisty będzie należała pielęgnacja skóry i sierści czworonoga. Często ludzie porównują zawód takiego specjalisty do weterynarza. Otóż nie, groomer nie jest lekarzem chorób zwierzęcych. Jest to dobry specjalista, którym posiada fach w ręku. Bardzo często pracuje w zakładach weterynaryjnych. Nie oznacza to jednak, że posiada on kwalifikacje do leczenia zwierząt. Prawidłowa pielęgnacja zwierzęcia jest to również jednocześnie dbanie o jego zdrowie. Pies czy kot unikając w ten sposób grzybicy, stanów zapalnych oraz skutków działania różnych insektów.

Czym dokładnie zajmuje się groomer?

Jego głównymi osoby są wykonywanie strzyżenia, czesanie i rozpisywanie sierści królika specjalista ten potrafi bardzo profesjonalnie wyczyścić zaniedbana i brudną sierść zwierzęcia. Jest to szczególnie ważne u zwierząt długowłosych. Następnie czworonoga w gabinecie groomera czekać będzie kąpiel, do której używane są specjalne środki pielęgnacyjne. Specjalista będzie zajmował się trymowanie, czyli usuwanie martwej sierści, dzięki czemu będzie ona miała młodszy i zdrowszy wygląd. Poprawia to również jej koloryt. Dbanie o higienę kotów i psów to również mycie ich zębów, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, usuwanie owłosienia w uszach oraz pozbawienie się insektów takich jak wszy, kleszcze czy pchły.

Zobacz też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/groomer-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here