Dzisiaj komputer posiada praktycznie każdy i jest to urządzenie, z którego korzystamy bardzo często. Zazwyczaj nie mamy problemów z obsługą komputera i wykonywanie podstawowych czynności jest dla nas już rutynowe. Potrafimy też za pomocą komputera wykonywać wiele skomplikowanych operacji, które jeszcze kilka lat temu były niemożliwe.

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić życia bez laptopa czy komputera stacjonarnego

Jak sprawdzić jaką mam płytę główną?To właśnie na tych urządzeniach wykonujemy przeważnie nasze obowiązki zawodowe. Służą nam one również do nauki oraz przyjemności. Wirtualny świat stał się normą i jakakolwiek awaria sprzętu nie jest dla nas miłą sytuacją. Czasami nie możemy z tego powodu zarabiać pieniędzy, ponieważ bez komputera nie jesteśmy wstanie wykonywać swojej pracy.

Chociaż komputer znajduje się praktycznie w każdym mieszkaniu, to tak naprawdę niewiele osób potrafi odpowiednio zareagować kiedy coś się zepsuje. Nie zawsze też wiemy w jakim miejscu znajdują się informacje na temat sprzętu, który posiadamy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie każdy jest informatykiem. W przypadku awarii właśnie informatyka zazwyczaj prosimy o pomoc i okazuje się, że naprawa trwa naprawdę krótko. Wystarczy po prostu wiedzieć w jaki sposób zbudowany jest komputer i znać kilka podstawowych skrótów klawiszowych. Tak naprawdę sami jesteśmy wstanie naprawić wiele rzeczy samodzielnie. Musimy tylko wiedzieć, które klawisze nacisnąć.

Jak sprawdzić jaką mam płytę główną?

Czasami zdarza się, że potrzebna nam informacja na temat płyty głównej, która znajduje się w naszym komputerze. Zazwyczaj tego nie sprawdzamy, więc często nie potrafimy znaleźć potrzebnych parametrów. Warto więc sobie od czasu do czasu przypomnieć jak sprawdzić jaką mam płytę główną. Nigdy nie wiadomo kiedy ta wiedza może nam się przydać. Oczywiście jeżeli zapomnimy gdzie szukać informacji, to też nie będzie problemu, ponieważ w Internecie znajdziemy pomoc w rozwiązaniu naszego problemu.

Obecnie istnieją trzy bardzo proste sposoby na sprawdzenie parametrów płyty głównej

Jak sprawdzić jaką mam płytę główną?Przeciętny użytkownik komputera w razie konieczności używa tylko jednego sposobu, ale warto wiedzieć, że ich jest więcej. Czasami myślimy, że w celu sprawdzenia płyty głównej należy rozkręcić komputer. Jednak nie jest to konieczne. Istnieją bowiem sposoby na sprawdzenie płyty bez konieczności rozkręcania sprzętu. Wystarczy po prostu wiedzieć w jaki sposób to zrobić.

Jeżeli chcemy sprawdzić jaką mamy płytę główną, to najprościej jest zainstalować specjalny program, który nam to ułatwi. Można również znaleźć te informacje w dziale „Informacje o systemie”, które znajdują się w każdym oprogramowaniu. Jednak nie chodzi tutaj o podstawowe dane o systemie, ponieważ tam nie znajdziemy wszystkich informacji, które mogą być nam potrzebne. Żeby wejść w odpowiednie miejsce należy znać skróty klawiszowe i wpisać odpowiednią komendę. Wtedy informacje na temat płyty głównej pokażą nam się na monitorze komputera. Zazwyczaj nie pamiętamy jaki skrót klawiszowy pozwala nam uzyskać dostęp do danych i wolimy rozkręcić komputer i na własne oczy zobaczyć jakie parametry posiada nasza płyta główna.

Wiedza informatyczna nie jest trudna, ale nie każdy ma zdolność do zapamiętania jakie skróty klawiszowe do czego służą. Czasami też nie mamy zamiaru zawracać sobie tym głowy i wolimy poprosić o pomoc osobę, która zajmuje się tym zawodowo. Nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ w końcu nie każdy musi się znać perfekcyjnie na komputerach. Bardzo często wystarczy nam wiedza, która posiadamy, żeby móc wykonywać na komputerze codzienne obowiązki. Jeżeli nie jesteśmy informatykami z zawodu, to nie musimy przecież wiedzieć w jaki sposób naprawić nasz sprzęt. Warto tę wiedzę posiadać, ale nie jest to konieczne.

Zdarza się czasem, że próbujemy samodzielnie naprawić swój komputer, chociaż nie wiemy jak to zrobić

Jeśli w sieci znajdziemy dobry poradnik lub ktoś nam podpowie co robić, to mamy szansę odnieść sukces i naprawić samodzielnie sprzęt. Jeżeli jednak będziemy korzystali ze złych porad, to możemy jeszcze bardziej zaszkodzić naszemu komputerowi. Pamiętajmy również o tym, że jeśli nasz sprzęt jest jeszcze na gwarancji, to nie warto go samodzielnie rozkręcać. W takim przypadku żadna reklamacja nie zostanie pozytywnie rozpatrzona i będziemy musieli wydać z własnej kieszeni pieniądze za naprawę sprzętu. Gdy mamy komputer na gwarancji, to z całą pewnością należy problem zgłosić odpowiedniej osobie, która zajmie się darmową naprawą urządzenia. Jednak często jest to związane z tym, że przez jakiś czas zostajemy bez sprzętu. Kilka dni odpoczynku też może nam się przydać. Może w tym czasie nie zarobimy, ale również nie stracimy pieniędzy na naprawę komputera. Bilans więc się wyrówna i nie będziemy stratni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here