W dzisiejszych czasach wielu młodych użytkowników internetu marzy o karierze w internecie. Praca w internecie kojarzy się z przyjemnym zarabianiem niemałych pieniędzy. Przecież możemy być w każdym miejscu i do pracy wystarczy nam komputer, tablet czy nawet telefon.

W internecie możemy zarabiać na różne sposoby

W internecie możemy zarabiać na różne sposobyZarabianie bardzo często polega na wystawianiu swoich starych ubrań i przedmiotów na różnych serwisach. Jednak w dzisiejszych czasach jest wiele innych lepszych możliwości, które są w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Wielu ludzi zarabia, pisząc teksty na zlecenie, prowadzi bloga czy swój własny sklep internetowy. Zarabianie pieniędzy w ten sposób daje korzyści, jednak nadawanie na żywo czy nagrywanie filmików wydaje się dużo ciekawsze. Wielu ludzi chciałoby zarabiać na YouTube. Jednak, żeby mieć korzyści pieniężne ze swojego kanału, trzeba nabyć trochę wiedzy na ten temat. Jeżeli chcemy zarabiać na yt, musimy na początku założyć kanał. Przed założeniem musimy zastanowić się, co chcemy na nim robić. Sposobów na prowadzenie kanału jest wiele. Jednak nie wszystkie sposoby przyniosą wyświetlenia i widzów, a to jest przecież najważniejsze. Jeżeli nasz kanał nie będzie miał zasięgów, to nic z niego nie zarobimy.

Jak się wybić na YT?

Niestety najpierw musimy zakupić odpowiedni sprzęt. Jeśli chcemy nagrywać różne filmiki, to jakość nagrań musi być odpowiednio dobra. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: Jak się wybić na yt? Z pewnością nie możemy od razu traktować naszego kanału jako maszyny do zarabiania. Najlepiej kanał traktować jako hobby. Żeby zdobyć widzów, musimy być unikalni, ponieważ w momencie, gdy nagramy filmiki podobne do naszego ulubionego youTubera, widzowie nie będą zaciekawieni. Najlepiej jest przed założeniem nabrać pomysłów i określić tematykę kanału. Proces tworzenia kanału na tej platformie jest bardzo długi. Zanim osiągniemy jakiekolwiek zasięgi, zazwyczaj mija kilka dobrych miesięcy, a nawet lat. Dlatego, jeśli od razu będziemy chcieli zarabiać, nasz kanał prawdopodobnie nie wypali, a nasze chęci na prowadzenie kanału znikną.

Widzowie muszą mieć dobrą jakość, dlatego dobry sprzęt to podstawa

Oczywiście są to koszty dość spore, ale przecież nikt słabo jakościowo filmików nie będzie chciał oglądać. Tytuły filmów i miniaturki powinny być przyjemne dla oka, aby każdy miał ochotę w nasze nagranie kliknąć. W internecie jest wielu YouTuberów, jednak ta platforma staje się coraz bardziej popularna. W internecie znajduje się wiele stron, które pokazują pomysły na pozycjonowanie swojego kanału. Należy jednak pamiętać, by nie nabrać się na oszustwo. Na różnych stronach możemy znaleźć oferty polegające na kupnie subskrypcji. Nie jest to jednak wcale dobre. W momencie, gdy zakupimy subskrypcje, nasz kanał będzie miał takie same wyświetlenia jak wcześniej. Kupione subskrypcje różnią się od tradycyjnych, które dostajemy od ludzi. Jeśli kogoś zaciekawimy kanałem, to będzie chciał zostać z nami na dłużej. Dlatego, jeśli tylko pojawi się nowy filmik, widz wejdzie na nasz kanał. Kupione subskrypcje są fałszywe i puste.

Kolejnym pomysłem, żeby wybić się na YouTube, jest organizowanie różnego rodzaju konkursów

Kolejnym pomysłem, żeby wybić się na YouTube, jest organizowanie różnego rodzaju konkursówJak wiadomo, dobra zabawa to podstawa, więc pamiętajmy, aby nasz kanał nie był monotonny i nudny. Zakup mikrofonu to rzecz nieunikniona Oprócz dobrego komputera pamiętajmy o dźwięku. Widz musi słyszeć nas wyraźnie, bez szumów. Słaby dźwięk jest nieprzyjemny i łatwo jest się zrazić. W internecie są darmowe programy, które są w stanie przerobić idealnie nasz dźwięk. Do obróbki filmików, także powinniśmy pobrać sobie program z internetu. Przed pobraniem najlepiej jest poczytać sobie wiele opinii na temat różnych programów, ponieważ to dzięki nim stawiamy krok w drodze po sukces. Pierwszych widzów możemy nabyć poprzez wysłanie linku do swojego kanału znajomym. Możemy grzecznie poprosić o polubienie oraz komentarz. To właśnie przede wszystkim łapki w górę oraz komentarze pozycjonują nasz kanał. Im większa aktywność tym nasz kanał jest wyżej pozycjonowany i umieszczany. Trudniejszym sposobem, który dużo szybciej pozwoli nam się wybić, jest współpraca z innymi YouTuberami. Więksi użytkownicy platformy mają już swoją stałą widownię. Nagrywanie wspólnych filmików, może przynieść nam wiele korzyści. Jednak, aby zainteresować kogoś naszym kanałem, musimy stworzyć coś niespotykanego i ciekawego. Na początku możemy tworzyć filmy o różnych tematach. Jeśli zauważymy przyrost aktywności na naszym kanale, możemy wówczas naszą serię filmików, o tym bądź zbliżonym temacie kontynuować.

Podsumowując, założenie własnego kanału na filmiku, nie jest wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Początkowe koszty związane z kanałem są spore, a szanse, żeby pieniądze się zwróciły w najbliższych miesiącach, są nikłe. Jednak, jeśli do kanału podejdziemy humorystycznie i konsekwentnie możemy osiągnąć naprawdę wiele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here