Istnieje bardzo wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu. Można marnować godziny przeglądając Facebooka, uprawiać sport, oglądać telewizję lub robić jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Wiele osób jednak zgodzi się, że twórcze spędzanie czasu przynosi najwięcej satysfakcji. Potrzebę twórczości można realizować na wiele sposobów – kleić i malować modele, pisać poezję albo rysować. I właśnie na tym ostatnim sposobie chciałbym się skupić.

Jak narysować jednorożca?Jest bardzo wiele osób, które na pewnym etapie życia stwierdziły, że chcą się nauczyć rysować. Niestety jednak krótko po starciu z kartką i ołówkiem plany przestawały istnieć, ponieważ dzieła uparcie nie chciały wyglądać tak, jak w głowie artysty. Faktem jest, że rysowanie jest wspaniałą pasją, jednak również wiele wymaga. Zwłaszcza czasu i cierpliwości na ćwiczenie techniki i ręki. Pomocne może okazać się odnalezienie w Internecie poradnika, prowadzącego krok po kroku poprzez meandry tej sztuki. Równie wartościowa może okazać się książka lub kurs. Wiele osób zamiast zacząć od prostych ćwiczeń związanych z cieniowaniem czy perspektywą rzuca się od razu na głęboką wodę, co kończy się długimi rozważaniami, na przykład na temat tego, jak narysować jednorożca.

Jak narysować jednorożca?

To mityczne stworzenie często jest przedstawiane w sztuce jako uosobienie piękna, dobra i czystości. Można powiedzieć, że narysowanie go to drobnostka – wszak wystarczy narysować konia i dodać róg. Każdy wie, jak wygląda koń, więc nie powinno sprawiać to problemu. Niestety jednak nie jest to takie łatwe jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Proporcje są bardzo trudne do uchwycenia, a sierść trudna do podkreślenia. Nogi często wychodzą zbyt krzywe, ogon zbyt krótki, a głowa za długa. Zamiast ucieleśnienia piękna wychodzi istota umęczona swoim istnieniem. Aby nasze mityczne zwierzę wyglądało jak należy, do sprawy trzeba podejść ze spokojem. Zaopatrzyć się w dobry papier, ołówek i dużo cierpliwości. Najlepszym podejściem jest zaczęcie nauki od czegoś prostszego, aby potem móc stopniowo podnosić poprzeczkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here