Czy wiecie, jak myśleć pozytywnie? Takie pytanie trzeba by chyba w pierwszej kolejności zadać osobom, które wiecznie chodzą z naburmuszoną miną. A w naszym kraju ich nie brakuje. Oczywiście, nie jest to wszystko zależne od narodowości, czy kraju pochodzenia. Pozytywne myślenie zależy od nas samych. Młodzież w dzisiejszych czasach mówi, że trzeba się pozytywnie nakręcić, aby móc myśleć wesoło. No, ale jak się nakręcić?

Jak myśleć pozytywnie?

Jak myśleć pozytywnie?Nie możemy mówić tutaj o takich sztucznych nakręcaczach, jak chociażby narkotyki, czy też alkohol. Takie pozytywne myślenie jest jak najbardziej złe i nie można tego w ogóle brać pod uwagę. No więc, myślenie pozytywne musi być w każdym z nas. Przede wszystkim nie można robić tragedii z byle czego. Złamał Ci się paznokieć? Oki, odrośnie i znowu ręka będzie pięknie wyglądać. Złapałeś gumę w aucie i spóźnisz się na spotkanie? Ciesz się, że tylko gumę złapałeś, a nie straciłeś przy tym życia.

Inni czasem nie mają takiego szczęścia, jak Wy, aby tylko gumę złapać. Nawet w największych tragediach trzeba czasem się doszukać małej dawki szczęścia. Nie ma co wyzywać los, że mści się na Was, czy cokolwiek w tym styli. Pamiętajcie o tym, że zawsze mogło być gorzej. Co więcej, nie ma co za dużo krakać, ponieważ to gorzej może jeszcze kiedyś nadejść, jak tylko będziecie za dużo krakać na los. Cieszcie się z małych rzeczy. Cieszcie się z tego, że macie dom oraz osoby, które na Was zawsze czekają. Jak ich nie macie, to kupcie sobie psa, kota lub innego zwierzaka. Zawsze też możecie iść pogadać do sąsiada, jak nie możecie mieć zwierzaka. Myślenie pozytywnie to przede wszystkim nasze nastawienie do życia. Oczywiście, że czasem nawet najbardziej zakręcone, pozytywne osoby mogą mieć gorszy dzień i z myślenia pozytywnego będą nici.

Każdy ma prawo do tego. Jednak nie zapomnijcie o tym, że już na następny dzień będzie lepiej i nie ma co wracać do tego, co było kiedyś, co było wczoraj. Tylko i wyłącznie będzie, a Wy musicie myśleć pozytywnie, dzięki czemu całe życie będzie wydawało Wam się lepsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here