Jesteśmy zabiegani i często nie mamy czasu na chodzenie po sklepach i oglądanie rzeczy. Z pomocą przychodzą nam portale i sklepy internetowe, w których tak naprawdę znajdziemy wszystko – od produktów spożywczych, przez kosmetyczne, a na ubraniach kończąc. Wszystko szybko i za jednym kliknięciem. Doskonałym przykładem takiego serwisu jest allegro. Jak kupować na allegro, żeby nie przepłacić i cieszyć się długo nowo zakupionym przedmiotem?

Oferty na Allegro

Jak kupować na allegroZacznijmy od tego, że oferty przedstawione są na tym portalu w dwóch wersjach – kup teraz oraz licytacje. Te pierwsze to oferty, które klikając w zakup od razu nabywamy po dokonaniu płatności i są one do nas bezpośrednio wysyłane. Te drugie, to trochę inna para kaloszy. W licytacjach chodzi o to, by ludzie, użytkownicy zainteresowani produktem, licytowali się kwotowo o danych przedmiot. Wartość początkowa przedmiotu ustalana jest przez sprzedającego, ale to kupujący decydują o jego stawce. Ta forma zakupu ma ograniczony czas i po tym czasie właścicielem przedmiotu staje się osoba, która zaoferowała najwięcej.

Istnieje również inny podział. Jest nim podział na firmy i osoby prywatne oraz na rzeczy nowe i używane. Najnowszą formą allegro jest allegro lokalnie, które wyraźnie oddziela przedsiębiorców od osób prywatnych. Ale to zupełnie inna kwestia. Tu wszystko zależy od tego, czego konkretnie potrzebujemy. Czasem dany produkt lepiej jest zakupić od osoby prywatnej i używany, gdyż będzie on znacznie tańszy, a w zasadzie nie straci na jakości. Należy jedynie dobrze sprawdzać oferty i wybierać te, które są dla nas najkorzystniejsze.

Jak kupować na allegro?

Allegro jest również świetnym miejscem na kupowania używanych ubrań. Albo tych nowych, bez metki, które ktoś sprzedaje, bo na niego nie pasują. Dobrze jest sortować je po najniższej cenie, a w filtrach wybrać jedynie licytację. Umożliwi nam to udział w wielu różnych ofertach i ostatecznie kupno przedmiotu po bardzo niskich cenach. W taki sposób można na tym portalu kupić np. fajne, dopasowane spodnie za niecałe 20 złoty, które w sklepie kosztowałyby 5 razy tyle. Nie musimy się martwić o rozmiar. Na allegro podane są wszystkie wymiary, możemy je sortować, eliminując te dla nas nieistotne, a w opisach często podawane są dokładne wymiary, tak by nie było wątpliwości, z jakim produktem mamy do czynienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here