Przy zakupach w sklepie internetowym dobierz możliwość dostawy do Paczkomatu. Podaj własny numer telefonu oraz adres e-mail i dobierz Paczkomat, jaki znajduje się w najbardziej odpowiedniej dla Ciebie lokalizacji. W czasie nadania przesyłki poprzez nadawcę, dostaniesz specjalny komunikat mailowy i poinformowanie w aplikacji. Następne powiadomienie dostaniesz w chwili dostarczenia paczki do Twojego Paczkomatu. Będzie ono zawierało kod odbioru (6 cyfr) i kod QR. Zostaw je, aby móc otrzymać przesyłkę!

Jak korzystać z paczkomatu?

Jak korzystać z paczkomatuMasz dosyć oczekiwania na kuriera z przesyłką? Chciałbyś komfortowo (bez kolejek) otrzymać bądź wysłać przesyłkę w drodze do/lub z pracy, szkoły, uczelni? Z pomocą nadchodzą Paczkomaty więc systemy mechanicznych skrytek pocztowych. Są usługą w ofercie inPost, jaka ma na celu zmniejszyć koszty i najwyżej zautomatyzować wysyłanie przesyłek. Paczkomaty umiejscowione są w rozmaitych miejscach publicznych, na stacjach benzynowych lub także przy sklepach. Sam widzisz, iż są na wyciągnięcie ręki. Jeśli jeszcze nigdy nie korzystałeś z usługi paczkomatu to dobrze trafiłeś. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak one funkcjonują i jak szybko oraz łatwo nadać oraz otrzymać wysyłkę.

Nadawanie przesyłek wprost do Paczkomatu

Po wytworzeniu etykiety adresowej masz 24h na przekazanie przesyłki do Paczkomatu (tego, jaki masz wskazany we własnym profilu w Menagerze Przesyłek). Przesyłki opracowanej do nadania wprost do Paczkomatu nie można nadać w oddziale firmy kurierskiej. Udaj się do paczkomatu wraz z przesyłką oraz wpisz w monitorze paczkomatu kod nadania (odnajdziesz go pod kodem kreskowym na etykiecie adresowej przesyłki) natomiast potem zeskanuj kod przesyłki (bądź wpisz go ręcznie). W tym czasie winna otworzyć się szuflada do której należy włożyć przesyłkę oraz wydrukować paragon nadania.

Odbieranie przesyłek z Paczkomatów

Zaczekaj na SMS oraz e-maila z informacją, iż paczka znajduje się już w paczkomacie oraz czeka na odbiór. W wiadomości będą znajdować się takie dane jak: numer paczki, numer Paczkomatu z jego adresem oraz kod odbioru. W ciągu 3 dni od uzyskania tejże wiadomości udaj się do paczkomatu. Na paczkomacie odnajdziesz monitor na którym wprowadź kod odbioru. Po automatycznym otwarciu skrzynki odbierz własną przesyłkę.

Jak długo przesyłka czeka na odbiór w Mobilnym Paczkomacie?

Jak korzystać z paczkomatuGodzina, do której możesz otrzymać własną przesyłkę z Mobilnego Paczkomatu podana jest w wiadomości SMS i/lub e‑mail i w aplikacji mobilnej.

Gdy nie udało Ci się odebrać paczki z Mobilnego Paczkomatu, to nic straconego! W następnym dniu roboczym firma kurierska podejmie powtórną próbę dostarczenia paczki. W pierwszej kolejności do Paczkomatu stacjonarnego, natomiast gdy maszyna oraz tym razem będzie wypełniona – znów skierują ją do Mobilnego Paczkomatu. Pamiętaj – o tym, gdzie otrzymać wysyłkę każdorazowo zostaniesz poinformowany, za pośrednictwem wiadomości SMS i/lub e‑mail i w aplikacji mobilnej. Kiedy paczka dotrze już do Paczkomatu stacjonarnego, będzie można otrzymać ją – jak zazwyczaj – w przeciągu 48 godzin (z maszyny), natomiast po upływie tego czasu, poprzez następne 3 dni robocze.

Nim nadasz przesyłkę w paczkomacie

Przeświadczenie, iż nadanie przesyłki rozpoczyna się oraz kończy przy paczkomacie, nie jest zgodne z prawdą. Nim umieścimy przesyłkę w paczkomacie, należy złożyć zlecenie na jej wysyłkę oraz wytworzyć list przewozowy. Prawidłowe złożenie zlecenia potrzebuje podania paru potrzebnych informacji: danych Nadawcy, danych Odbiorcy, rozmiarów oraz wagi paczki i danych o jej zawartości. W wypadku doboru paczkomatu potrzebne jest także zaznaczenie możliwości nadania w punkcie oraz odbioru poprzez klienta w punkcie. Potem należy wydrukować etykiety z danymi przewozowymi. Paczka, jaką przesyłamy paczkomatem, winna być odpowiednio ochroniona przed zniszczeniem. Przekazywane produkty najlepiej pakować w kartony, dlatego iż tłumią wstrząsy oraz tym samym zmniejszają zagrożenie zniszczenia zawartości. Karton musi być także niewątpliwie odpowiednio zaklejony taśmą, natomiast na pudełku winna się odnaleźć wydrukowana wcześniej etykieta.

Cała procedura występuje w następujący sposób:

Przy tworzeniu zamówienia po wybraniu możliwości dostawy ‚Paczkomaty’ należy dobrać paczkomat we własnej okolicy, z jakiego otrzymamy przesyłkę. Klient w czasie nadania przesyłki poprzez daną firmę dostaje maila i sms-a z potwierdzeniem, iż jego przesyłka jest już w drodze.

Wszelkie przesyłki dochodzą przeważnie już na kolejny dzień (również w soboty). Kiedy jedynie przesyłka dojdzie do określonego paczkomatu, dostaniemy maila i sms z kodem odbioru paczki. Należy wówczas udać się do paczkomatu oraz po wybraniu ‚odbiorę paczkę’ podać własny nr telefonu, natomiast potem uzyskany kod odbioru. W paczkomacie otworzy się właściwa skrytka, gdzie znajdować się będzie nasza paczka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here