Aktywność fizyczna to samo zdrowie. Uprawianie sportu znakomicie wpływa zarówno na ciało jak i na duszę. Podczas wysiłku wzmożone jest wydzielanie endorfin, czyli tak zwanych „hormonów szczęścia”. Sport znakomicie wpływa więc na nasze samopoczucie, pozwala się odstresować, zachować zdrowie i jest wspaniałym hobby. Istnieje niezliczona ilość dyscyplin kuszących swoją atrakcyjnością przeciętnego człowieka. Tak popularne sporty jak piłka nożna czy kolarstwo są wszechobecne i dosłownie każdy może je uprawiać.

Jazda na rolkach znacznie poprawia koordynację oraz jest wspaniałym treningiem ogólnorozwojowym, poprawia kondycję organizmu

Jak hamować na rolkach?Do rozpoczęcia przygody tym rodzajem aktywności fizycznej należy zaopatrzyć się oczywiście w rolki. Podstawą jest również kask, zaś dla większego bezpieczeństwa warto zakupić zestaw ochraniaczy, przede wszystkim na łokcie i kolana. Pomaga to uniknąć poważniejszych kontuzji, a także nieprzyjemnych otarć i siniaków. Szczególnie na początku nauki trzeba zachować ostrożność, gdyż bardzo łatwo o wypadek. Najlepiej jeździ się po gładkich nawierzchniach asfaltowych, ewentualnie kostce brukowej.

Jak hamować na rolkach?

Modele rekreacyjne są zaopatrzone w hamulec ulokowany zazwyczaj na prawej rolce. Aby zahamować wystarczy delikatnie odchylić stopę z do tyłu, wywołując tym samym tarcie hamulca o podłoże skutkujące redukcją prędkości. Druga metoda hamowania tak zwanym „pługiem” wygląda podobnie jak zatrzymywanie się na nartach. Należy zrobić szeroki rozkrok, a później złączyć stopy palcami do wewnątrz. Ten rodzaj hamowania wymaga więcej miejscu i czasu zanim zwolnimy. To są dwie najprostsze techniki potrzebne na początek w miarę wzrastania umiejętności możemy poszerzyć swoje zdolności o tak zwaną „metodę T-stopu” oraz wykorzystując niepełny obrót. Ostatni sposób wymaga największej koordynacji i zdolności skręcania na rolkach. Najlepiej jeździć po bocznych drogach rzadko uczęszczanych przez samochody. Nie poleca się jazdy po ruchliwych ulicach, ponieważ nie trudno o wypadek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here